ВОД з QR-кодом без ТЦК через ЦНАП – з 25 червня!

Резерв+ надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі «Оберіг». З 18 червня у застосунку також з'явився QR-код. Отже, посвідчення про приписку до призовної дільниці, військові квитки і тимчасові посвідчення військовозобов’язаних більше не видаються…


ВОД нового зразка


Військові квитки, довідки є дійсними до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Військово-обліковий документ нового зразка - це документ, який може існувати в електронній та/або паперовій формі

Зразок паперової форми затверджено постановою Кабміну від 16.05.2024 № 559. Це військово-обліковий документ на бланку, відомості якого повинні відповідати відомостям, що містяться реєстрі «Оберіг» - у єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.


Електронний ВОД: завантаження через Резерв + , QR-код, PDF - версія


Єдиним можливим способом завантаження електронного документа є використання застосунку Резерв+. А з 25 червня з’явилася можливість отримати його роздруковану версію чи ПДФ-версію на електронну пошту через ЦНАП і без відвідування ТЦК. Електронний ВОД :


  1. можна згенерувати через електронний кабінет (у Резерв +);
  2. є дійсним лише за наявності QR-коду;
  3. строк дії в електронній формі становить не більше 1 року;
  4. згенерований з QR-кодом може бути роздрукований.


Юридичний бік електронного ВОД (у тому числі роздрукованого)


Відповідно до п. 9 Порядку 559 військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу. Урядова постанова прирівняла електронний ВОД до роздрукованого електронного ВОД з точки зору можливості використання.


Тобто, роздрукована версія електронного документу є повноцінним документом, який можна надавати при працевлаштуванні, при зарахуванні у навчальний заклад, при перевірці на вулиці документів представниками ТЦК чи поліції.

Головна вимога – QR код повинен бути доступний для зчитування

Сканування QR-коду через Резерв +


Щоб переконатися в справжності електронного документа і належності його відповідній особі, потрібно завантажити на смартфон застосунок Резерв+, при цьому авторизацію проходити не потрібно. Далі в нижній частині екрану є кнопка «Сканувати документ».


Тобто, власним смартфоном, на якому встановлено Резерв + , є можливість  відсканувати QR-код та перевірити усі необхідні дані. Роздрукований електронний ВОД можна протягом року зберігати в кадрових справах та справах з військового обліку.


Висновки


З 25 червня українці після уточнення облікових даних у ЦНАПі можуть отримати військово-обліковий документ із QR-кодом.

І як заявило Мінцифри:

Безоплатно, без черг та без відвідування територіальних центрів комплектування

Для отримання такого документа треба звернутися до ЦНАП:


  1. надати актуальні дані та підтвердити їх;
  2. адміністратор вносить дані до електронної системи;
  3. інформація автоматично підтягнеться в «Оберіг»;
  4. особа отримає військово-обліковий документ з QR-кодом.


За бажанням особи, адміністратор ЦНАП надсилає документ на електронну пошту у форматі PDF-файлу або одразу роздруковує його. Він має таку ж юридичну чинність, як і документ в електронній формі.


Джерело: kadroland