Нюанси працевлаштування медика-переселенця у регіонах тимчасового проживання

У разі працевлаштування медпрацівника, який тимчасово змінив місце проживання, облік робочого часу здійснюється у медзакладі, куди його направлено

МОЗ нагадує, що внутрішньо переміщені медики можуть працевлаштуватися у тих регіонах, де вони перебувають. Таку можливість передбачено для тих медиків, які через війну втратили свої робочі місця та були вимушені шукати інші можливості працевлаштуватися у більш безпечних регіонах. 


Йдеться про механізм забезпечення їх робочими місцями, який врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 № 414


У разі працевлаштування облік робочого часу медпрацівника, який тимчасово змінив місце проживання, здійснюється у медзакладі, до якого його направлено. Далі ці дані спрямовують до медзакладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату. 


На сьогодні вже 4 715 внутрішньо переміщених медиків скористались можливістю працевлаштуватися у медзакладі іншого регіону. 


Серед них: 2 079 лікарів, 1 710 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів) та 926 технічних працівників.


Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській – 285, Дніпропетровській – 218, Полтавській – 152 та Запорізькій областях – 144 особи. 


Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській – 335, Запорізькій – 220, Полтавській – 202 та Харківській областях – 145 осіб. 


За допомогою інформаційно-аналітичної системи «MedData» проводиться збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у медзакладах кожного регіону. Визначені особи ЗОЗ подають до системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених медиків із розподілом їх за групами, зокрема: 


  1. зараховані на основне місце роботи;
  2. зараховані за сумісництвом;
  3. виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.


Звертаємо увагу, що порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий же самий, як і в разі звичайного працевлаштування.


Медик подає стандартний пакет документів, зокрема:


  1. паспорт або ID-картка – документ, що засвідчує особу;
  2. ідентифікаційний номер;
  3. документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  4. документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  5. заява з проханням про прийняття на роботу.


Джерело: МОЗ