Сьогодні випадково підслухала чужу розмову. Дівчина радила своєму співрозмовнику не заходити в «Резерв+» і не оновлювати документ, мовляв, у багатьох її знайомих після оновлення з'явилася інформація про порушення чи розшук.
Він уважно слухав її і, як мені здалося, пройнявся вагомими аргументами.
Персональний Консультант з ВО вже готовий допомагати! Письмові та усні консультації, перевірка Ваших документів БЕЗ-ЛІ-МІТ-НО! Конфіденційність Ваших звернень гарантуємо!
Давайте розберемося, що таке «Резерв+», звідки там з'являється інформація і чи дійсно є ризики оновлення електронного військово-облікового документа в «Резерв+».
Найкраще про застосунок «Резерв+» пояснила моя колега адвокат Дар'я Тарасенко. Дослівно не згадаю її пояснення, але сенс наступний.
«Резерв+» – це віконце в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Саме той реєстр, який ще називають «Оберіг».
Тобто, «Резерв+» – це не окремий реєстр (база даних), це просто застосунок, який відображає інформацію, що міститься в реєстрі «Оберіг».
Отже, якщо в реєстрі «Оберіг» немає статусу «Порушення правил військового обліку» чи «У розшуку», то червона стрічка з таким написом не з'явиться у «Резерв+». І навпаки, якщо в реєстрі «Оберіг» вже міститься інформація про порушення чи розшук, то невикористання застосунку чи не оновлення електронного військово-облікового документа не вбереже від необхідності з'ясовувати причини і вирішувати проблему.
Якщо коротко, то проблема або є, або її немає, і ніякі маніпуляції із застосунком не збільшать цю проблему. Тому сміливо оновлюйте застосунок, адже краще знати про проблему і мати час на її вирішення, ніж ховати голову в пісок і сподіватися, що вона зникне сама.
Тетяна Донець, адвокат, шеф-редактор kadroland
P.S. Знаю лише один випадок, коли дані в "Резерв+" і в "Оберегу" різняться. Причини не може пояснити ніхто і навіть в ТЦК кажуть, що так не буває. Може у когось є така сама проблема?
⏰🎉 На годиннику – Щасливі години! Оплачуйте 10 місяців користування, а забирайте +2 місяці в ПОДАРУНОК!