Відповідно до Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон №796) громадяни, які працюють (перебувають у відрядженні) на території зон радіоактивного забруднення, мають право на оплату різниці між тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до статті 47 Закону №796, та тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до Закону України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» або інших законів.
Згідно із законодавством України, оплата різниці проводиться за рахунок коштів роботодавця, а потім відшкодовується з державного бюджету органами Пенсійного фонду України.
Немає часу шукати відповіді годинами? Скористайтеся Сервісом «ОК» – експерти дадуть чітке, практичне пояснення, яке можна застосувати відразу
Для отримання компенсації підприємства, не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року, реєструються органом ПФУ та подають:
- Відомості про підприємство з визначенням кількості осіб, які працюють (перебувають у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення
- Списки громадян із зазначенням:
- прізвища, імені та по батькові;
- категорії;
- серії та номера посвідчення (за наявності);
- місця проживання (перебування);
- реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта з відміткою про відмову від прийняття такого номера або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, внесені до паспорта громадянина України.
Також підприємства мають подати документи щодо розрахункових витрат, пов’язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Мінсоцполітики формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів.
Джерело: ПФУ