З’явилося фото в «Резерв+»: чи збирати нові роздруківки

Прочитали новину, що у «Резерв+» з’явиться фото. Зранку деякі працівники вже повідомили, що застосунок дійсно оновився і фото з’явилося. Чи треба тепер заново збирати у всіх роздруківки з фото?

3

469


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️ :


  1. Чи дійсні роздруківки з «Резерв+» без фото
  2. Чи потрібно зобов’язати всіх працівників надати нові роздруківки з 09.12.2025
  3. Що робити роботодавцю з 09.12.2025
  4. Що робити з нечинними роздруківками з «Резерв+»


Вважаємо, що доцільно отримати нові роздруківки.


Міноборони, дійсно, повідомило про появу оновленого військово-облікового документа із фото та захищеним QR-кодом (деталі – тут). Анонсовано, що ВОД оновляться протягом тижня (водночас чітких строків не зазначено). Водночас вже 09.12.2025 деякі працівники вже оновили застосунок «Резерв+» і повідомляють про появу фото.


Чи дійсні роздруківки з «Резерв+» без фото


Олег Берестовий наголосив, що будь-які зміни у даних робитимуть документ недійсним.


Водночас зауважте, що до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 559, зміни не внесені.


Нагадаємо, що п. 8 Порядку №559 визначає реквізити ВОД в електронній формі. Причому фотографія серед них досі не зазначена.


Отже, на нашу думку, появу фото у «Резерв+» поки не можна вважати зміною даних. Фактично (без змін до Порядку №559) мова йде про зміну структури та візуалу. Тому вважаємо, що ВОД, сформований з дотриманням чинного законодавства, але який ще не містить фото, є чинним.


Чи потрібно зобов’язати всіх працівників надати нові роздруківки з 09.12.2025


Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 №1487, не встановлює обов’язку періодично оновлювати та надавати роботодавцю копії чи роздруківки ВОД. Такий документ надають в разі:


  1. прийняття на роботу;
  2. зміни облікових даних;
  3. під час звіряння.


Тому у роботодавця не виникає обов’язку зібрати нові роздруківки з «Резерв+» через оновлення структури, якщо не відбулося зміни облікових даних працівника.


Що робити роботодавцю з 09.12.2025


Враховуючи загальний резонанс, який набирає тема фото в е-ВОД, вважаємо, що роботодавцям доцільно підстрахуватися і видати наказ про обов’язок працівників, що є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами надавати роздруківки е-ВОД в разі оновлення даних в ньому. Дуже обережні можуть конкретизувати: «зокрема зміни структури та/або візуалу форми, в тому числі появу нових елементів».


Також рекомендуємо уточнити строки надання роздруківок, наприклад, протягом тижня з моменту генерування оновленого е-ВОД.


Що робити з нечинними роздруківками з «Резерв+»


Нормативно-правові акти не містять норми, що документи у справі зі Списками втрачають чинність після заміни новими. Тому доцільно зберігати всі копії та роздруківки ВОД – актуальні та ті, що їм передували, разом зі Списками 3 роки. Деталі – тут.



Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Повідомлення працівнику, щодо отримання (оновлення) військово-облікового документу

Повідомлення про інформування працівників щодо потреби надання ВОД для звіряння


Мінікурси на тему:


Чи приймати на роботу з проблемним ВОД, без VIN-коду & «Резерв+» з червоною стрічкою

Немає VIN-коду у військовому квитку, але є «Резерв+»: чи достатньо цього і як заповнювати списки


Статті та консультації на тему:


ВОД без VIN-коду, «Резерв+» немає: як це впливає на критичність і що робити керівнику

Чи обов’язково усім чоловікам реєструватися в «Резерв+»

Чи обов’язково мати паперовий ВОД, якщо є «Резерв+»: вимоги ТЦК і позиція Генштабу

ТЦК вимагає паперовий ВОД: що робити, якщо у працівника лише «Резерв+»


Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
3

469

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

7

6

1660

2

40

70

85

5

494

80

3

140

2

437

3

648

1

209

2

516

7

5916

2

15213

1

2946

2

1563

3

40

3

1129

2

182