Про самостійне завантаження скан-копії ТК. Виконання обов'язків відсутнього працівника без доплат. Обмеження відпусток під час війни.🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 16.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Без інструкції не розібратись


ПФУ надав алгоритм дій для завантаження скан-копії трудової книжки через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою КЕП. З інфографікою від ПФУ можна ознайомитись тут.


Ексклюзивне інтерв’ю


Мобілізаційний закон прийнято! Драконівські штрафи у військовому обліку ось-ось запрацюють!


Тетяна Донець та Людмила Смердова нададуть чесні пояснення неоднозначних норм:


За що і кого штрафують? Що на підприємстві можна виправити до перевірки ТЦК? У кого залишається право на відстрочку від мобілізації? Чи повинен роботодавець вручати повістки своїм працівникам? Чи має ФОП-роботодавець вести військовий облік на підприємстві?


Прямувати на трансляцію


Хто не сховався, той працює без доплат


Якщо посадовою інструкцією передбачене виконання обов’язків іншого працівника на час його відсутності, то такі обов’язки належать до трудової функції і виконуються без видання окремого наказу та без доплати. Які дії має здійснити роботодавець, якщо обов'язки тимчасово відсутнього працівника необхідно покласти на іншого працівника? Відповідь на це питання тут.


Про збереження середнього заробітку після звільнення з військової служби


Про підстави збереження середнього заробітку за період звільнення з військової служби і до постановки на облік у ТЦК, як правильно скласти наказ про вихід на роботу — у статті.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Під час війни відпустки обмежують


Роботодавець може відмовити працівнику у наданні щорічної відпустки поза строками, визначеними графіком відпусток, або тривалістю більше як 24 календарні дні. Розповідаємо про випадки, коли роботодавець не може відмовити у відпустці, за посиланням.


Відстрочка для студентів та аспірантів: хто втратить право за новим Законом про мобілізацію


Прийняття нового мобілізаційного закону не позбавило права на відстрочку здобувачів освіти. Та з прийняттям нового мобілізаційного закону з’явилися додаткові умови, за яких таке право зберігатиметься й надалі.


Стаття та відео тут


На сайті ПФУ можна дізнатися про формування е-лікарняного?


Після створення медичного висновку та його відправлення до реєстру листків непрацездатності, на контактний номер телефону застрахованої особи надійдуть два СМС-повідомлення: одне від E-Health і друге від Пенсійного фонду. Випадки, коли СМС-повідомлення про підтвердження відкриття е-лікарняного можуть не надійти, тут.


Корисно для кадровика


  1. Чи можливе призупинення трудового договору з ініціативи працівника, якщо роботодавець може надати роботу.
  2. Розмір одноразової допомоги потерпілому від нещасного випадку на виробництві може становити 56000 грн.
  3. Підставою для звільнення засудженого працівника є вирок суду.


Новини підготувала


Ваша згідно із записом у трудовій найкраща Редакція