Законопроєкт про паперовий лікарняний як підставу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності

Оприлюднено законопроєкт №1375, який пропонує використання паперових та електронних листків непрацездатності як підстави для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності

На сайті СПО об'єднань профспілок оприлюднено законопроєкт №1375 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».


Даний законопроєкт передбачає внесення змін та доповнень до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо врегулювання питання листків непрацездатності, їх перевірки та здійснення повернення сум страхових виплат в разі встановлення необґрунтованості видачі листків непрацездатності.


Пропонується передбачити використання паперових та електронних листків непрацездатності, як підстави для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Унормовується питання засвідчення копій паперових листків непрацездатності.


Законопроєктом пропонується удосконалити процес проведення перевірок листків непрацездатності та документів, що є підставою для їх формування. Зокрема, закріплено, що перевірки медичних висновків про тимчасову непрацездатність мають право робити тільки уповноважені лікарі, тобто лікарі, відповідної кваліфікації та досвіду роботи.


Крім того, вносяться зміни до процесу повернення коштів страхової виплати в разі встановлення необґрунтованості видачі листка непрацездатності.


Джерело: СПО об'єднань профспілок