Чергова версія щодо економічного бронювання зареєстрована у парламенті: законопроєкти опубліковані на сайті ВРУ

Законопроєктом №11332 пропонується встановити обов'язкову щомісячну сплату спеціального збору до державного бюджету за бронювання військовозобов'язаних. Розмір цього збору становитиме тисячу двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400 грн)

11 червня у Верховній Раді зареєстровано:


  1. законопроєкт №11331 «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки»;
  2. законопроєкт №11332 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних».


Тексти законопроєктів опубліковані на сайті Верховної Ради України.


Законопроєктом №11332 пропонується встановити обов'язкову щомісячну сплату спеціального збору до державного бюджету за бронювання військовозобов'язаних. Розмір цього збору становитиме тисячу двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400 грн).


Як раніше повідомив голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, який є одним із авторів законопроєктів, концепція економічного бронювання, має працювати наступним чином:


  1. Кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника — має можливість його забронювати.
  2. Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками.
  3. Бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.
  4. Відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроєкті №11332 «щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних».


Як повідомив Наталуха, незабаром будуть подані два альтернативні законопроєкти, що будуть включати:


  1. модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис грн;
  2. також змішану модель – 35 тис грн зарплати для найманого працівника, 20 тис грн військового збору для ФОП.


Джерело: фейсбук Дмитра Наталухи