Огляд змін до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа: постанова №721

Уточнили, які відомості повинен містити військово-обліковий документ в електронній формі. Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований і такий роздрукований документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Строк дії військово-облікового документу із Резерв+ буде обмежений

Кабмін постановою від 18.06.2024 №721 вніс зміни до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 №559.


Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 18.06.2024. Постанову опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 20.06.2024 №125.


Змін небагато, тому розповімо про них всіх.


1. Абзац другий пункту 2 виклали в новій редакції. Тож тепер військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):


  1. в електронній формі — засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або (додали) Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або (додали) Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);”.


2. У пункті 7 з’явились нові абзаци:


У військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (далі — QR-код військово-облікового документа).


Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування та не може перевищувати строк дії відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов’язаних та резервістів.


У разі коли відомості, зазначені у підпунктах 1—5, 8, 11—13 пункту 8 цього Порядку, на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.


3. Повністю зазнав змін пункт 8, його нова редакція виглядає так:


Військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (за наявності):


1) прізвище; (було)

2) власне ім’я (усі власні імена); (було)

3) по батькові (за наявності); (уточнили)

4) дата народження; (було)

5) реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); (уточнили)

6) окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів; (було)

7) відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку; (було)

8) відомості про наявність відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов’язаних та резервістів; (було)

9) військове звання (для військовозобов’язаних та резервістів); (уточнили)

10) військово-облікова спеціальність; (прибрали уточнення - для військовозобов’язаних та резервістів СБУ - код профілю підготовки і напрям службової та оперативно-службової діяльності)

11) відомості про виконання військового обов’язку (категорія обліку); (уточнили)

12) відомості про військовий облік (вид обліку та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому перебуває на обліку); (уточнили)

13) відомості щодо звернення або надсилання до Національної поліції повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення; (оновили)

14) адреса місця проживання; (нове)

15) номери засобів зв’язку; (нове)

16) адреси електронної пошти (за наявності); (нове)

17) дата і час оновлення облікових даних призовником, військовозобов’язаним та резервістом; (нове)

18) дата і час формування військово-облікового документа в електронній формі. (було)


4. Із пункту 8 прибрали такі норми:

«QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військово-обліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.
Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього»

5. Натомість з’явились нові пункти 8-1 та 8-2:


8-1. QR-код військово-облікового документа містить відомості про військово-обліковий документ в електронній формі, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній. QR-код військово-облікового документа містить відомості, зазначені у підпунктах 1—5, 7, 8, 11—13, 17 пункту 8 цього Порядку.

Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.


8-2. Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військовооблікового документа, придатний для зчитування.

Формування військово-облікового документа в електронній формі для друку може здійснюватися особисто засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або адміністратором центру надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних.”.


5. І головне, в пункті 9 зробили важливе уточнення:


Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.


Джерело: постанова КМУ від 18.06.2024 №721