Порядок визначає вимоги до оцінювання та перелік індикаторів відповідності учасників конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я певним критеріям.
Нагадаємо що наразі таких критеріїв три: доброчесність, професійна компетентність та управлінські навички (п. 35 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2017 № 1094).
Для оцінювання відповідності учасників конкурсу критеріям доброчесності конкурсна комісія використовує індикатори доброчесності (розд. ІІ Порядку). Індикаторами доброчесності є:
- здатність спрямовувати власні дії на захист прав і законних інтересів пацієнтів та суспільства;
- здатність утримуватись від превалювання приватного інтересу під час провадження професійної діяльності:
- знання та дотримання норм професійної етики і деонтології при виконанні професійних обов'язків та поза їх межами (у тому числі під час ведення особистих сторінок у соціальних мережах).
Індикатори для оцінювання професійних компетентностей та управлінських навичок визначені в розд. ІІІ Порядку. Відповідність цим критеріям визначатимуть за кількістю балів.
Учасник конкурсу може отримати додаткові бали, якщо документально підтвердить, що має науковий ступінь, вчене або почесне звання, вільно володіє іноземною мовою, що є офіційною мовою Ради Європи.
Рейтингова оцінка у балах, отримана учасником конкурсу, розраховуватиметься за формулою, наведеною в п. 35 Порядку № 1094.
Учасники конкурсу (до трьох осіб), які отримали найвищі рейтингові оцінки, входять до числа фіналістів конкурсу, з якими проведуть підсумкові співбесіди. За результатом співбесід конкурсна комісія обере переможця через голосування.
Джерело: СПО об’єднань профспілок