Працівник, заброньований в нас за основним місцем роботи. А також працює в нас за внутрішнім сумісництвом. Для подальшого бронювання працівника слід брати зарплату тільки за основним місцем роботи чи і за внутрішнім сумісництвом теж?
Вважаємо, що враховується загальна нарахована зарплата такому працівнику (за основним місцем роботи + за внутрішнім сумісництвом).
Нагадаємо, що обов’язковий зарплатний критерій для бронювання працівників визначено в азб. 3 п. 8 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76. Зокрема, зарплата заброньованого на весь строк відстрочки має бути щомісяця не менше 20 000 грн (8000 грн х 2,5). При чому ПФУ надає інформацію про відповідність зарплатному критерію з Реєстру застрахованих осіб до Держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Відповідно до п. 2 розд. IV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою ПФУ від 18.06.2014 № 10-1, до Реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних осіб, а саме: відомості про зарплату (дохід, грошове забезпечення, допомога та компенсація, на які нараховано і з яких сплачено страхові внески), що подаються роботодавцями.
В ситуації, що розглядається, страхувальник один – як за основним місцем роботи, так і за внутрішнім сумісництвом. Відомості про його заробітну плату вносяться до однієї картки застрахованої особи – за одним «податковим» номером. Тому, на нашу думку, оскільки працівника буде бронювати одне підприємство, «податковий» номер також у працівника - застрахованої особи один і той самий (тобто це одна застрахована особа), то і до зарплатного критерію в розмірі не менше 20 000 буде враховано загальний дохід у такого роботодавця (зарплата за основним місцем роботи + зарплата за внутрішнім сумісництвом).
Джерело: kadroland
Статті та консультації на тему:
20 000 грн для бронювання: чи враховувати лікарняні та відпускні