👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Звільнення працівника за власним бажанням під час його перебування на лікарняному є правомірним.
Законодавство про працю не містить жодної заборони на звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності, якщо звільнення відбувається не з ініціативи роботодавця. Це означає, що працівник може бути звільнений за власним бажанням навіть під час лікарняного.
Важливо: у день звільнення роботодавець зобов’язаний провести з працівником повний розрахунок, включаючи виплату зарплати, компенсації за невикористану відпустку та інших належних виплат.
Незалежно від того, що працівник звільняється під час лікарняного, роботодавець зобов’язаний оплатити листок непрацездатності відповідно до чинного законодавства. Це означає, що працівник отримає оплату за період хвороби, навіть якщо він завершиться після дати звільнення. Щоправда, тут є нюанс.
Якщо звільнення відбудеться у перші п’ять днів непрацездатності, то роботодавець оплатить лише ті дні непрацездатності, які припали на час по дату звільнення. А далі вже буде нараховано оплату починаючи з 6-го дня непрацездатності коштом ПФУ.
Приклад. Працівник звільняється з 21.02.2025, але хворів з 19.02.2025 по 28.02.2025.
У такому разі лікарняні буде нараховано за період з 19 по 21 лютого 2025 (3 к.дн.) коштом роботодавця, а коштом ПФУ буде оплачена непрацездатність за період з 24 по 28 лютого.
Ще один нюанс. У день звільнення роботодавець повинен видати працівнику трудову книжку з відповідним записом про звільнення, якщо трудова зберігається на підприємстві. Якщо працівник не може особисто отримати трудову книжку через хворобу, роботодавець повинен надіслати працівнику повідомлення з пропозицією отримати трудову книжку або надати згоду на її пересилання поштою та надіслати копію наказу про звільнення.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Заява про звільнення за власним бажанням
Наказ про звільнення за власним бажанням
Заява про звільнення за власним бажанням з виплатою компенсації
Наказ про звільнення за власним бажанням (без компенсації)
Статті на тему:
Алгоритм дій роботодавця у день звільнення
Звільнення за власним бажанням або угодою сторін: принципові відмінності, плюси та мінуси
Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника