Працівника викликали до суду: як оформити відсутність і оплату

Роботодавець зобов’язаний зберегти середній заробіток працівнику, якого викликали до суду як потерпілого, свідка чи експерта. При цьому має видати наказ про увільнення від роботи

До Держпраці звернулась працівниця, яка повідомила, що її було викликано до суду в якості потерпілої, проте роботодавець відмовляє їй у збереженні середнього заробітку.


Фахівці відділу з питань праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області повідомили заявниці, що відповідно до вимог статті 275 Кодексу України про адміністративні правопорушення, збереження середнього заробітку коштом роботодавця зберігається за учасниками судового розгляду справ про адміністративні правопорушення, а саме: потерпілими, свідками, експертами і перекладачами.


Для обчислення середньої заробітної плати, що підлягає виплаті за період відсутності працівника у зв’язку з викликом до суду, середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку від 08.02.1995 №100).


Разом з тим, заявниці додатково було повідомлено, що за загальним правилом до суду викликають повісткою та надсилають:


  1. поштою;
  2. електронною поштою;
  3. факсом;
  4. телеграфом;
  5. телефонограмою;
  6. sms-повідомленням у вигляді судової повістки.


На підставі заяви працівника та повістки роботодавець видає наказ про увільнення від роботи у зв’язку з викликом до суду та збереженням середнього заробітку.

Скарбниця кадрових документів у Вас завжди напохваті. Завантажте необхідний зразок або шаблон у розділі Документи!

Джерело: Держпраці

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇