В Головному управлінні Пенсійного фонду Вінниччини під час вебінару фахівці відповіли на найпоширеніші питання, які виникають при формуванні, нарахуванні та виплаті листків непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами.
Начальник відділу перевірки правильності розрахунку розміру страхових виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності Ірина Палій акцентувала:
За новими нормами Закону можна здійснювати призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності і допомоги по вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом. Але це стосується лише тих страхових випадках, які розпочались з 04.04.2025 – з набрання чинності Закону!
Рішення про призначення страхової виплати приймається страхувальником або уповноваженими ним особами.
Щоб швидко впоратися зі складними обчисленнями та розрахунками, скористайтеся нашими онлайн-калькуляторами для роботи кадровика!
Підставою для надання допомоги за місцем роботи за сумісництвом є:
- цифрова копія електронного листка непрацездатності (у разі видачі листка непрацездатності у формі документа на папері - на підставі його копії, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою (у разі наявності) за основним місцем роботи);
- довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи;
- довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом, якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом.
Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі за будь-яких обставин! Зокрема, у період простою підприємства, відпустки без збереження заробітної плати, відпустки по догляду за дитиною до 3 років тощо.
Джерело: ПФУ