Як повідомляють у Судово-юридичній газеті, штраф 17 тисяч гривень за неоновлені дані в ТЦК залишається. Про це заявив речник Сухопутних військ Віталій Саранцев. В Сухопутних військах ЗСУ наголошують, що сплив терміну штрафування за оновлення даних не врятує від оголошення в розшук ТЦК.
Ми розповідали, що після 17 липня 2025 року штрафи за несвоєчасне оновлення даних уже не можуть накладатися через сплив терміну притягнення до адміністративної відповідальності. Вийшло й оновлення до застосунку «Резерв+» і чимало штрафів стали неактивними.
Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі
Речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін, коментуючи ситуацію, сказав, що виписування штрафів ніколи не було основною метою роботи ТЦК:
Я не можу уявити ситуацію, що людина протягом усього свого життя виконувала правила військового обліку, а от саме вимогу оновити персональні дані протягом 60 днів не виконала. Якщо чоловік не виконав цю конкретну вимогу, то, напевно, в нього є й інші порушення
Роман Істомін зауважив, що сплив терміну штрафування за неоновлення даних не скасовує інших правил військового обліку.
Військовозобов'язані повинні мати при собі військово-обліковий документ і показувати його поліції або співробітникам ТЦК під час перевірки.
Водночас речник Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев у коментарі ТСН сказав:
Заяви окремих адвокатів про неможливість накласти штраф за неоновлення військово-облікових даних не відповідають дійсності
За словами речника Сухопутних військ, штрафи, які передбачені за порушення військового обліку – залишаються. Якщо людина самостійно прибуде до ТЦК, то у неї буде можливість сплатити вдвічі менше – 8500 грн.
Раніше ми розповідали, що чоловікам, які вчасно уточнили дані, прийшли повідомлення про штрафи від ТЦК у «Резерв+» та що радять у Міноборони.
Джерело: sud.ua