Окрім повісток, чоловікам будуть надсилати вимоги

Мобілізаційний закон, що набирає чинності у травні, зобов'язує всіх військовозобов'язаних протягом 60 днів з'явитися до ТЦК та оновити свої облікові дані. В іншому випадку, від ТЦК надійде вимога

Чи будуть надсилати вимогу замість повістки


Це різні документи, які мають свою послідовність. Вимогу будуть надсилати саме після повістки, якщо чоловік військовозобов'язаного віку її проігнорував.

По суті вимога є наступним або похідним документом після повістки, за якою людина не з'явилася до ТЦК

Повістка і вимога: в чому відмінності


Вважається, що коли людина не з'явилася за повісткою, тоді ТЦК направляє запит у відділ поліції з проханням провести адміністративне затримання цієї особи. Якщо адміністративне затримання протягом 5 днів після цього не відбулося, тоді ТЦК направляє чоловіку вимогу.


В іншому випадку в ТЦК будуть вимушені звернутися до суду з заявою про заборону керувати транспортними засобами та накладення інших адміністративних стягнень на цю людину як на ухилянта.

Як вручатимуть вимогу?

Вимогу будуть вручати:


  1. Коли громадянин не з'явився до ТЦК, не пройшов ВЛК або не уточнив свої дані протягом 60 днів;
  2. ТЦК звертається до поліції з вимогою доставити такого громадянина до ТЦК;
  3. У разі неможливості доставки, керівник ТЦК протягом 5 днів направляє цьому громадянину у паперовій формі поштою ту саму вимогу.
Коли вважається, що вимогу отримано?

Вважається, що вимога є отриманою з моменту, коли працівник пошти поставить свій підпис про її отримання людиною. Або поставить підпис там, де вказано, що особа відмовилася отримувати цей документ чи не з'явилася за адресою реєстрації.

Якщо вимогу не отримано, які наслідки?

ТЦК протягом 10 днів після повернення цієї вимоги з відміткою пошти направляє матеріали справи до суду. З доказами того, що вони застосували можливі способи для того, щоб повідомити військовозобов'язаного про його обов'язок стати на військовий облік.


І в подальшому вже суд буде розглядати дану справу і виносити адміністративні стягнення. Такі справи будуть розглядати загальні місцеві суди за адресою реєстрації військовозобов'язаного чоловіка.


Які будуть штрафи за ігнорування повісток


Штрафи будуть вищі, ніж є зараз. За словами адвоката, вже не буде мови про 3600 або 5200 грн. Тепер доведеться сплатити від 17 до 25 тисяч, для юридичних осіб штрафи складають до 56 тисяч грн.


В мобілізаційному законі арешту рахунків не прописали, однак Закон України «Про виконавчі провадження» передбачає обов'язок накладати арешт і блокувати рахунки.


Джерело: РБК-Україна