Як звільнити працівника, який тривалий час не виходить на зв’язок

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Підприємство з березня 2022 року призупинило трудові договори з працівниками. Зараз поступово виводимо працівників на роботу. З одним із працівників немає зв'язку, на листи не відповідає. Як в такому разі звільнити працівника?

Роботодавець може звільнити працівника, з яким немає зв’язку понад 4 місяці. Табелюйте відсутність «НЗ» - неявки з нез’ясованих причин.


Роботодавець не може з власної ініціативи звільнити працівника. Наприклад, щоб звільнити працівника за прогул, роботодавець має довести, що працівник відсутній на роботі без поважних причин. До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення згідно частини 1 статті 149 КЗпП.


З 19 липня 2022 року роботодавець отримав можливість звільнити працівника в разі його відсутності на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці підряд. Частину 1 статті 36 КЗпП доповнили пунктом 8-3.


Але, роботодавець має вжити заходів, щоб з’ясувати причини відсутності працівників на роботі і готує документи, які будуть підставою звільнення.


Безпосередній керівник складає доповідну записку про відсутність працівника на роботі. Складайте акти про відсутність працівника.


Направте працівнику листи, звичайно, якщо адреси на окупованих територіях, то це неможливо. Можна спробувати знайти працівників через соцмережі і зв’язатися з ними.


Якщо встановити зв’язок із працівниками не вдається понад чотири місяці поспіль, директор може прийняти рішення звільнити за пункту 8-3 статті З6 КЗпП. Відлік відлічуйте з моменту розшуку працівників.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Доповідна записка про підтвердження відсутності працівника на роботі

Доповідна записка про відсутність на роботі

Акт про відсутність працівника на роботі