Компенсація за облаштування робочого місця працевлаштованої людини з інвалідністю: як оформити

Фахівці Чернівецького обласного центру зайнятості роз'яснили, що нині для роботодавців діє низка компенсаційних програм задля підтримки та розвитку бізнесу. Зокрема, працедавцям, які працевлаштували людину з інвалідністю можуть відшкодувати фактичні витрати на облаштування її робочого місця. Що необхідно зробити, щоб отримати компенсацію – далі.

Отримати послугу можна у два способи.


  1. Онлайн. Для цього необхідно зареєструватися / авторизуватися в кабінеті користувача на Порталі Дія. Заповнити заяву: вказати дані про працевлаштовану особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце. Додати копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю, її групу та купівлю обладнання для облаштування робочого місця. Перевірити сформовану заяву та підписати електронним підписом. Повідомлення про надання компенсації надійде в особистий кабінет та на пошту.
  2. Офлайн. Необхідно звернутися до регіонального центру зайнятості за місцем провадження діяльності, написати заяву про надання компенсації витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, додати документи, що підтверджують придбання роботодавцем допоміжного засобу (допоміжних засобів) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо) і очікувати на зворотній зв'язок про прийняття рішення.


Повідомлення про прийняте рішення (надання компенсації чи відмова) надійде роботодавцю впродовж трьох календарних днів.


Нагадаємо, що отримати таку компенсацію можуть підприємці або юридичні особи за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. А саме:


  1. спеціалізовані меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями; поручні та бруси; розсувні двері; засоби для їх відчинення та зачинення);
  2. транспортери для піднімання сходами з електроприводами;
  3. допоміжні засоби для позиціонування курсора та тактильних комп'ютерних дисплеїв;
  4. брайлівські клавіатури та портативні пристрої;
  5. підйомні платформи для робочих місць;
  6. допоміжні засоби для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити.


Розмір компенсації не перебільшує 106,5 тис. грн — за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн — для осіб з інвалідністю ІІ групи.


Джерело: Чернівецький обласний центр зайнятості