Працівник захворів у день звільнення за угодою сторін: як оплачувати лікарняний

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️

Працівник звільняється за угодою сторін. В день звільнення відкриває лікарняний. Ми повинні оплатити його? А дата звільнення лишається та сама, чи переноситься після закінчення лікарняного?

Заборони на звільнення за угодою сторін під час тимчасової непрацездатності не встановлено. А отже працівник буде звільнений у той строк про який домовлялись, а листок непрацездатності буде оплачений.


Почнемо із дати звільнення. Кодекс законів про працю України не містить заборони на звільнення за угодою сторін під час хвороби працівника. А отже наказ про звільнення за угодою сторін видаємо на підставі заяви працівника про звільнення за цією підставою у заздалегідь погоджену дату саме цією датою.


Лікарняний буде оплачуватись, адже страховий випадок настав ще під час трудових відносин.


Так, відповідно до ст. 15 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадках, зазначених у пунктах 1 та 7 ч. 1 цієї статті, ПФУ виплачує застрахованим особам з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.


Отже, такий листок непрацездатності слід оплатити. Проте самі лікарняні будуть нараховані вже після звільнення працівника. Адже такий порядок їх оплати визначений законодавством. А саме тільки на 8-й день листок непрацездатності стає готовим до сплати й по ньому можна призначати матеріальне забезпечення у зв’язку з втратою працездатності.


Важливо: якщо працівник захворів саме в день звільнення, то коштом роботодавця оплачують лише один день хвороби, а наступні 4 дні не оплачують. А ось допомогу по тимчасовій непрацездатності коштом ПФУ нараховують за всі дні починаючи з шостого дня хвороби.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.


Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Стаття на тему:


Лікарняний після звільнення: оплата та оподаткування

Звільнення за власним бажанням або угодою сторін: принципові відмінності, плюси та мінуси

Копія наказу про звільнення: як скласти і завірити


Шаблони та зразки документів:


Заява про звільнення за угодою сторін

Наказ про звільнення за угодою сторін