Оповіщення працівника за місцем роботи за розпорядженням ТЦК, що надійшло із запізненням

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️

Наше ТОВ 28.10 отримало поштою розпорядження від ТЦК щодо оповіщення військовозобов'язаного про його виклик до ТЦК в період з 14.10 по 21.10. Чи треба видати наказ на оповіщення співробітника про виклик до ТЦК?

На нашу думку, наказ про оповіщення за вказаних умов можна не видавати.


На практиці подібні випадки трапляються часто. Утім, розпорядження, яке надійшло пізніше дати, на яку викликають працівника, можна розглядати як таке, що не можливо виконати. Розпорядчий документ повинен виконувати в повному обсязі! А у наведеному випадку таке виконання не можливе з причин, що не залежать від роботодавця.


Та з метою запобігання накладанню штрафу за невиконання вимог ТЦК, доцільно в найкоротший строк повідомити ТЦК про неможливість виконати вимоги розпорядження та долучити відповідні докази:


  1. запис у журналі вхідної кореспонденції. Обов’язково зареєструйте одержаний лист із розпорядженням в такому журналі та вкажіть дату та час коли ви його отримали;
  2. скрін / фото сторінки з сайту Укрпошти, де видно дату отримання поштового відправлення. Для цього трек-номер, який зазначений на конверті із розпорядженням (13 цифр, які розміщені під штрих-кодом) введіть на сторінці Укрпошти і відстежте дату вручення поштового відправлення.


В листі вкажіть:

ТОВ «ХХХ» отримало розпорядження про оповіщення працівника про виклик до ТЦК в період з 14.10 по 21.10.2024. Вказане розпорядження було отримане 28.10.2024, тобто пізніше дати, на яку викликається працівник, про що свідчить роздруківка сторінки з сайту Укрпошти.
ТОВ «ХХХ» не може виконати вказане розпорядження, разом з тим, готове в повній мірі дотримуватись вимог законодавства та зобов’язується виконати розпорядження, що буде надіслане із зазначенням допустимих строків його виконання.

Разом з тим, нам відомі випадки, коли в самому розпорядженні зазначено, що в разі отримання його пізніше, ніж дата виклику до ТЦК, слід оповістити працівники про виклик на більш пізню дату. Деякі ТЦК наголошують: якщо строк виконання розпорядження пропущений, необхідно видати наказ про оповіщення військовозобов'язаних, зазначених у розпорядженні, та забезпечити їх явку до ТЦК наступного дня після отримання розпорядження.


Алгоритм дій, з огляду на вимоги п. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, рекомендації ТЦК та практичний досвід, буде таким:


  1. Повідомити листом ТЦК про неможливість виконати розпорядження у встановлені строки. Додайте до нього згадані докази.
  2. Видати наказ про оповіщення працівника про його виклик до ТЦК на іншу дату, скажімо, на 29.10.2024.
  3. Ознайомити працівника з наказом про оповіщення під підпис.
  4. Видати наказ про увільнення працівника від роботи на визначений день.
  5. Направити до ТЦК у триденний термін (відлічуйте з дня, наступного за днем, коли отримали розпорядження) копію наказу про оповіщення та інформацію щодо результатів оповіщення.
  6. Проконтролювати явку працівника до ТЦК.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.


Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Лист до ТЦК про неможливість виконання розпорядження

Наказ про оповіщення працівників щодо виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Наказ про оповіщення працівника щодо виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Наказ про оповіщення працівників щодо виклику до ТЦК та СП директором

Наказ про увільнення від роботи працівника у зв’язку з викликом до ТЦК та СП

Наказ про увільнення від роботи на час уточнення облікових даних у ТЦК СП