Строки виплати зарплати під час воєнного стану

Зарплата має виплачуватися щонайменше двічі на місяць, у строки, погоджені з трудовим колективом, але не пізніше ніж через 7 днів після закінчення розрахункового періоду. Чи звільняється під час дії воєнного стану роботодавець від обов’язку своєчасно виплачувати заробітну плату?

У Держпраці нагадали, що норми статті 115 Кодексу законів про працю та статті 24 Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» продовжують діяти і в період воєнного стану, тому роботодавці повинні дотримуватися таких же строків виплати заробітної плати, як і в мирний час.


Отже, заробітна плата має виплачуватися працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. 


Також звернули увагу на те, що стаття 10 Закону України від 15.03.2022 №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» зобов’язує роботодавця вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.


Джерело: Держпраці