Коли потрібно виконувати розпорядження ТЦК?
Відповідно до п. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок № 1487) у разі отримання розпорядження Р(М) ТЦК щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:
- видати наказ (розпорядження) про оповіщення про виклик до ТЦК;
- довести його до відома осіб, що зазначені у розпорядженні під особистий підпис;
- надіслати до ТЦК у 3-денний строк копію наказу про оповіщення.
Зразок наказу про оповіщення про виклик до ТЦК
Якщо особа, яку ознайомлюють з наказом, відмовляється поставити підпис про ознайомлення, доцільно скласти акт про відмову від ознайомлення із наказом про оповіщення.
Зразок Акту про відмову від ознайомлення із наказом про оповіщення
Як оповістити працівників, що відсутні в офісі?
Якщо ваш працівник у відпустці, відрядженні, тимчасово непрацездатний або працює дистанційно чи за надомною формою роботи, розпорядження ТЦК слід виконати наступним чином:
- видати наказ (розпорядження) про оповіщення;
- довести його до відома осіб, що зазначені у розпорядженні шляхом надсилання копії наказу рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення;
- надіслати до ТЦК у 3-денний строк копію наказу про оповіщення, підтвердну інформацію (копії документів, що підтверджують здійснення поштового відправлення) та копію наказу про відпустку, відрядження, дистанційну роботу тощо.
Чи потрібно виконувати розпорядження, направлене електронною поштою?
Розпорядження, направлене на електронну пошту, можна виконати, проте, якщо таке розпорядження не підписане за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), воно не вважається оригіналом документа. Отже, ви отримали лише сканкопію документа, тому застосування штрафу за невиконання розпорядження ТЦК буде неправомірним.
Що робити, якщо розпорядження ТЦК надійшло пізніше дати виклику?
Якщо дата, на яку викликають працівників вже пройшла, підприємство не може у повному обсязі виконати вимоги ТЦК, тому є два варіанти:
- Підприємство вчиняє дії з оповіщення працівників, як було зазначено вище, але вказує більш пізню дату їх явки до ТЦК або не зазначає дату взагалі. В такому випадку є сенс надіслати до ТЦК разом із вищезазначеними документами супровідний лист, в якому зазначити про виконання розпорядження в частині оповіщення, проте без зазначення дати, вказаної у розпорядженні у зв’язку з отриманням розпорядження із запізненням.
- Не здійснювати оповіщення працівників і надіслати до ТЦК лист із зазначенням причин неможливості виконання розпорядження у зв’язку з отриманням його після дати, на яку викликалися працівники.
Пропонуємо скористатися нашим зразком такого листа.
Зразок листа до ТЦК про неможливість виконання розпорядження
Що є доказом отримання розпорядження із запізненням?
Радимо не просто вказати в листі до ТЦК про отримання розпорядження із запізненням, а й надати докази (за можливості).
Такими доказами може бути витяг з журналу реєстрації вхідної кореспонденції.
Але ідеальним варіантом бути скріншот сторінки з сайту Укрпошти, де видно дату вручення листа. За цим посиланням https://www.ukrposhta.ua/ua можна відслідкувати дату, знаючи номер відправлення (шукати на конверті).
Висновки
- Розпорядження ТЦК потрібно виконувати, якщо ви отримали належним чином оформлений оригінал такого розпорядження.
- На виконання розпорядження ТЦК слід видати наказ про оповіщення працівників і ознайомити з ним відповідних працівників.
- Працівників, що відсутні в офісі, слід ознайомити шляхом направлення рекомендованих листів з описом вкладення і повідомленням про вручення.
Джерело: kadroland
Статті на тему:
Щорічне звіряння з ТЦК: шукаємо актуальний графік і підприємство у ньому
Нові строки ВЛК, звільнення від ВЛК деяких категорій та ініціатива проходження: новий Закон