Зміни в оплаті праці держслужбовців: Рада прийняла закон

ВРУ прийняла в другому читанні законопроєкт №8222. Документ змінює систему оплати праці держслужбовців, запроваджує прозору класифікацію посад і оптимізує чисельність працівників держорганів

11.03.2025 Верховна Рада прийняла законопроєкт №8222 щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад із правками. Документ підтримало 259 народних депутатів. Як повідомляє нардеп Ярослав Железняк:

Пройшла правка про підвищення зарплат для ДАСУ. Але злетіли правки по підвищеній оплаті для Мін'юсту, Мінфіну, Мінцифри та Мінекономіки. Так само не пройшла правка про зарплати апарату ВРУ (можливість встановлювати надбавку за вислугу років більше 30% окладу працівникам Апарату ВРУ)

Законопроєктом №8222 передбачено оновлення статті 50 Закону України від 10.12.2015 №889-VІІ «Про державну службу», що регулює оплату праці держслужбовців.


Відповідно до запропонованих змін, держава гарантує достатній рівень заробітної плати для належного виконання службових обов’язків, стимулюючи ефективну, доброчесну та ініціативну роботу. Рівень заробітної плати враховує професійну підготовку, досвід, рівень відповідальності, складність виконуваних завдань, а також продуктивність та якість роботи.

Завжди будьте на крок попереду з надійним помічником для кадрових справ. Тримайте все під контролем і забудьте про стрес завдяки Календарю кадровика. Користуйтеся вже зараз!

Передбачається, що заробітна плата державних службовців складатиметься з:


  1. сталих виплат: посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за ранг;
  2. варіативних виплат: премій за результатами щорічного оцінювання, місячної або квартальної премії.


Сталий компонент є фіксованим і гарантованим Законом, тоді як варіативний залежить від особистого внеску працівника у виконання завдань державного органу. Окрім цього, передбачено гарантійні та компенсаційні виплати, що не включаються до загального фонду заробітної плати. До таких виплат належать:


  1. компенсація за роботу з державною таємницею;
  2. матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;
  3. грошова допомога під час щорічної основної відпустки;
  4. інші виплати, передбачені законодавством.


Преміювання державних службовців включатиме:


  1. Щорічну премію за результатами оцінювання.
  2. Місячну або квартальну премію відповідно до особистого внеску.


Сума премій за рік не може перевищувати 30% річного фонду сталої заробітної плати. Місячна премія не перевищує 30% посадового окладу за фактично відпрацьований місяць, квартальна – 90% за відповідний квартал.


Мінімальний посадовий оклад для держслужбовців у регіональних органах не може бути меншим за 2,5 прожиткових мінімуми для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.


Під час воєнного стану Кабінет Міністрів має право запроваджувати додаткові коефіцієнти для коригування оплати праці державних службовців залежно від адміністративно-територіальних умов. Також у системі правосуддя можуть встановлюватися додаткові коефіцієнти, зокрема за рахунок спеціального фонду державного бюджету.


До закінчення року, в якому буде скасовано воєнний стан, призупиняється дія норми про фонд преміювання у 20% від фонду посадових окладів за рік. Натомість фонд преміювання державного органу не може перевищувати 20% загального фонду сталої заробітної плати за рік.


Джерело: нардеп Ярослав Железняк, ВРУ

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇