👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️
Ні, підстав для позбавлення статусу критичності та/або анулювання броні у цьому випадку немає.
Відповідно до п. 8 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі – Порядок № 76) кількість військовозобов’язаних, які займають посади на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі й відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 відсотків загальної кількості військовозобов’язаних працівників (з деякими виключеннями).
Як бачимо, у нормі використано слова «підлягають бронюванню», що означає необхідність дотриматися квоти (не перевищити ліміт) на момент бронювання працівників.
Далі, якщо загальна кількість військовозобов’язаних на підприємстві буде зменшуватися, необхідності зменшувати кількість заброньованих немає. Порядок бронювання не передбачає обов’язку роботодавця зменшувати кількість заброньованих шляхом анулювання броні чи вживати інших заходів.
Персональний Консультант з ВО вже готовий допомагати! Письмові та усні консультації, перевірка Ваших документів БЕЗ-ЛІ-МІТ-НО! Конфіденційність Ваших звернень гарантуємо!
Разом з тим, таке зменшення загальної кількості військовозобов’язаних вплине на нове бронювання, адже потрібно буде дотриматися квоти з урахуванням вже звільнених незаброньованих працівників.
Крім того, з 02.04.2025 до загальної кількості військовозобов’язаних не входять особи, що заброньовані за іншим підприємством. Про це ми розповіли тут.
Тому надалі дотриматися квоти буде важче, але звільнення військовозобов’язаного працівника не може бути підставою для позбавлення підприємства критичності й не вимагає від роботодавця здійснювати анулювання броні частині своїх працівників.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Стаття на тему:
Чергові зміни до порядку бронювання та надання критичності з 02.04: детальний аналіз постанови КМУ