👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
На нашу думку, має враховуватись загальна сума зарплати.
Відповідно до п. 2 розд. IV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 18.06.2014 № 10-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27.03.2018 № 8-1), до Реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних осіб, а саме: відомості про зарплату (дохід, грошове забезпечення, допомога та компенсація, на які нараховано і з яких сплачено страхові внески), що подаються роботодавцями.
Персональний Консультант з ВО вже готовий допомагати! Письмові та усні консультації, перевірка Ваших документів БЕЗ-ЛІ-МІТ-НО! Конфіденційність Ваших звернень гарантуємо!
У ситуації, що розглядається, відомості про заробітну плату працівника вносяться до однієї картки застрахованої особи за одним «податковим» номером. Тому, на нашу думку, до зарплатного критерію в розмірі не менше 20 000 грн буде враховано загальний дохід працівника у роботодавця (зарплата за основним місцем роботи та зарплата за внутрішнім сумісництвом).
До речі фахівці Мінекономіки у своєму листі від 09.05.2025 № 2704-25/35769-09 підтверджують такий висновок, хоча й наводять інші аргументи на користь такого саме висновку.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Статті на тему:
Галузеві та регіональні критерії для бронювання
Чергові зміни до порядку бронювання та надання критичності з 02.04: детальний аналіз постанови КМУ
Зарплатний критерій підприємства та заброньованого працівника: все про 20000 грн