Нові вимоги до працевлаштування: МОН пропонує чітку процедуру перевірки персоналу

Міністерство освіти і науки оприлюднило проєкт нової процедури перевірки відповідності кандидатів, які претендують на роботу в дитсадках. Йдеться про документи, строки перевірки, а також дії у разі виявлення невідповідностей. Документ на громадському обговоренні до 30.05.2025

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Процедури перевірки відповідності кандидатів на посади працівників закладів дошкільної освіти, інших суб’єктів освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти вимогам, визначеним ч. 3 ст. 25 Закону України від 06.06.2024№ 3788-ІX «Про дошкільну освіту» (далі – Закон про дошкільну освіту).


Документ визначає, що Процедура перевірки поширюється на кандидатів на:


  1. посади, що належать до педагогічних, згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06. 2000 №963;
  2. кандидатів на інші посади роботодавця.

Довго шукаєте необхідний документ або його зразок? Наш Консультант з документів вже готовий допомогти! Якщо раптом не знайшли потрібного, сміливо замовляйте підготовку необхідного шаблону або зразка документа

Для проведення перевірки кандидат на посаду разом із заявою на прийом на роботу (призначення), а в разі призначення на посаду за результатами конкурсу – упродовж двох робочих днів з дня визначення переможця відповідного конкурсу, подає за формою, визначеною додатком 1 до Процедури перевірки, згоду на проведення перевірки відповідності вимогам, визначеним ч. 3 ст. 25 Закону про дошкільну освіту (далі - згода на проведення перевірки), до відповідного роботодавця в особі:

  1. засновника закладу дошкільної освіти, у тому числі, що має філію (філії), іншої юридичної особи, що має дошкільний підрозділ (дошкільні підрозділи), уповноваженого засновником (засновниками) органу (особи) – для кандидатів на посаду керівника такого закладу дошкільної освіти, його філії чи дошкільного підрозділу іншої юридичної особи;
  2. керівника закладу дошкільної освіти, у тому числі, що має філію (філії), іншої юридичної особи, що має дошкільний підрозділ, фізичної особи - підприємця, яка провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, або уповноваженою нею особи – для кандидатів на інші посади працівників суб'єктів освітньої діяльності.

За результатами розгляду згоди на проведення перевірки, поданої кандидатом на посаду, роботодавець приймає рішення про проведення або не проведення перевірки.

У випадку неподання або подання згоди на проведення перевірки з порушенням цієї Процедури, роботодавець може прийняти рішення про відмову в прийомі на роботу або призначенні на посаду, а також визнати конкурс таким, що не відбувся у порядку, визначеному законодавством

Якщо кандидатом самостійно отримав документи про відповідність вимогам, визначеним ч. 3 ст. 25 Закону про дошкільну освіту, то роботодавець може не проводити перевірку в частині вимог, дотриманих і підтверджених кандидатом документами, що отримані кандидатом не пізніше 1 року до дати подання заяви.


Не пізніше наступного робочого дня після одержання згоди кандидата на посаду на проведення перевірки та у разі прийняття рішення про проведення перевірки роботодавець надсилає до відповідних державних органів (ДСА, Мін’юсту, МВС) запит про перевірку відомостей щодо кандидата на посаду за формою, визначеною додатком 2 до Процедури перевірки.

Запит підписує засновник закладу дошкільної освіти, іншої юридичної особи, або уповноважена засновником (засновниками) особа, фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа, керівник закладу дошкільної освіти, іншої юридичної особи, чи особа, яка виконує його обов’язки.

До запиту додаються копії сторінок паспорта громадянина України у формі книжечки з даними про прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), видачу паспорта та адресу зареєстрованого місця проживання або лицьового і зворотного боків паспорта громадянина України у формі картки та витягу з реєстру територіальної громади для підтвердження інформації про місце проживання (перебування) або електронні копії е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон (за наявності відповідної технічної можливості).


Органи, які проводять перевірку відомостей повертають без розгляду запит про перевірку відомостей щодо кандидата на посаду у разі якщо до запиту не додано вищезазначені документи, чи такі документи містять виправлення та / або запит не підписано уповноваженою особою.


У такому випадку роботодавець у триденний строк має вжити заходів для виправлення всіх недоліків та повторно надіслати доопрацьований запит до органу, який проводить перевірку.

Інформація про результати перевірки, підписана керівником органу, який проводив перевірку надсилається до роботодавця, що надіслав відповідний запит, протягом семи днів з дня надходження запиту.


Кандидати на посади, щодо яких проведена перевірка, мають право на ознайомлення з результатами такої перевірки та в разі незгоди – можуть подати роботодавцю свої зауваження особисто (нарочно) або електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку у довільній формі, придатній для сприйняття їхнього змісту.


Зауваження у десятиденний строк з дня їх надходження підлягають розгляду роботодавцем, за результатами якого кандидату на посаду надається відповідь.


Передбачено, що отримання довідок від органу, що здійснює перевірку, відбувається на безоплатній основі.


Зауваження та пропозиції до проєкту Процедури перевірки приймаються у довільній формі до 30 травня 2025 року на електронну адресу: [email protected].


Джерело: МОН

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇