У «Резерв+» запрацювала функція сплати штрафів: як скористатися онлайн

У додатку «Резерв+» з’явилася нова функція — можливість сплатити штраф за порушення обов’язків військового обліку, зокрема за неуточнення даних до 16 липня 2024 року. Надалі планується додати оплату й за інші порушення. У Міноборони відповіли на найактуальніші запитання про те, як працює сервіс

У «Резерв+» тепер можна сплатити штрафи. В першій версії – за не уточнення даних до 16 липня 2024 року. Як повідомила заступниця міністра оборони Катерина Чернгоренко, далі додадуть можливість сплатити й за інші порушення.

Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі

Як сплатити штраф онлайн?


  1. Оновити «Резерв+» до останньої версії і зайти в застосунок.
  2. Перейти до розділу «Штрафи онлайн», подати заяву про визнання порушення та протягом трьох днів отримати рішення ТЦК.
  3. Після цього в застосунку відкривається можливість сплатити штраф у 8 500 грн – 50% від повної суми. Як результат – порушення та червона стрічка автоматично знімаються. Зазвичай весь процес триває приблизно 4 дні. Щоб побачити свій актуальний статус, оновіть військовий документ у «Резерв+» після сплати штрафу.

Штраф потрібно сплатити протягом 20 днів від моменту отримання рішення в «Резерв+».

Якщо не зробити цього вчасно, доведеться сплатити повну суму – 17 000 грн.


У разі несплати протягом 40 днів від отримання рішення ТЦК в застосунку штраф подвоюється до 34 000 грн, а справу передають до виконавчої служби.


Щоб розподілити навантаження сплату штрафів запускають поступово. Впродовж кількох днів послуга буде доступна всім користувачам.


У Міноборони роз'яснили як працює сервіс сплати штрафів у «Резерв+» та дали відповіді на актуальні питання:

Що буде, якщо людина подасть заяву про визнання правопорушення, але таки не сплатить штраф?

Як було сказано вище, у людини є 20 днів, щоб оплатити штраф зі знижкою в 50%.


Якщо не зробити це вчасно, то сума подвоїться до 17 000 грн. Якщо оплати не буде ще 20 днів, то сума становитиме 34 000 грн.


Справу передадуть до виконавчої служби, яка може заблокувати банківські рахунки, арештувати майно або транспорт та внести людину до Єдиного реєстру боржників.

Якщо у людини є червона стрічка, але вона не створила заяву – її справа надійде до виконавчої служби?

Ні, але Нацполіція під час перевірки документів та виявлення факту порушення може примусово доставити вас до ТЦК для складання протоколу. Тому ми радимо сплатити штраф онлайн, щоб уникнути можливих затримань.

Як поліція дізнається, що штраф сплачено?

Інформація надходить до Нацполіції через обмін даними між ТЦК, державними реєстрами та поліцією. У «Резерв+» це буде одразу видно: відмітка про порушення та червона стрічка зникає. Проте якщо штраф не сплачено, ви і далі будете бачити червону стрічку в «Резерв+».

Якщо сплатити штраф, повістки більше не надсилатимуть?

Сплата штрафу не скасовує ваш обов’язок виконати вимоги військового обліку. Вона закриває одне порушення і прибирає червону стрічку. Але якщо ви, наприклад, отримаєте повістку і не з’явитеся за нею, то стрічка знову з’явиться в «Резерв+».

Чи можна сплатити штраф онлайн за інші порушення?

На першому етапі сервісу можна сплатити штраф онлайн за неоновлення даних до 16 липня 2024 року. Але скоро в «Резерв+» буде відображатись причина порушення правил військового обліку, і ви будете розуміти, чому з’явилася червона стрічка. Наступним порушенням, яке відображатиметься в «Резерв+», стане неявка за повісткою.

Оплата штрафу в «Резерв+» тепер єдиний варіант без альтернатив?

Ні, це додатковий, добровільний інструмент. Але він дозволяє швидко розв’язати питання без походу до ТЦК, черг і зайвого клопоту. При цьому залишаються можливості написати заяву в ТЦК і сплатити штраф офлайн.



Джерело: Катерина Черногоренко, Міноборони


Від редакції: 6 фактів, які вам потрібно знати про сплату штрафу онлайн читайте – тут.


Стаття на тему:


Чи зникне порушення в «Резерв+» після 16 липня і чи варто сплатити 50% штрафу

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇