20 липня 2025 року новопризначена Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко анонсувала річний мораторій на перевірки як механізм підтримки українського бізнесу. А вже наступного дня, 21 липня 2025 року, Президент України ввів у дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України (Указ від 21.01.2025 №538/2025), яким запроваджено правові та організаційні заходи щодо мораторію на безпідставні перевірки та втручання державних органів у діяльність бізнесу.
Рішення РНБО викликає більше питань, ніж дає відповідей. Адже перевірки, які є безпідставними, апріорі не повинні проводитися – на них і раніше не було дозволу. То ж не зрозуміло взагалі, на які перевірки наклали мораторій. Аналіз тексту рішення дозволяє стверджувати, що наразі жодні з існуючих і законодавчо передбачених перевірок не постановлено на паузу рішенням РНБО.
Постійні перевірки та нові вимоги до ВО – стрес? Ми готові підтримати вас на кожному кроці. Ваш Консультант з ВО чекає запитання. Проконсультуємо письмо чи усно, перевіримо ваші документи, порадимо, як діяти, якщо вже є акт за результатами перевірок і там зафіксовано порушення.
Що стосується перевірок стану організації та ведення військового обліку, які проводяться ТЦК та СП чи комісіями за їх участі, ми вневнені, що такі перевірки будуть проводитися без жодних обмежень. Більше того, участь у таких перевірках зможуть брати Держпраці та ДПС, про що ми розповідали тут.
⏰🎉 На годиннику – Щасливі години! Оплачуйте 10 місяців користування, а забирайте +2 місяці в ПОДАРУНОК!
Звертаємо увагу, що планові перевірки можуть проводитися раз на рік чи раз на 4 роки (в залежності від об'єкту перевірки), а позапланові – стільки, скільки в цьому є потреба. Тому якщо підприємство не перевіряли планово протягом 2023 – 2025 років, вірогідність перевірки збільшується з кожним днем.
Отже, роботодавцям не варто сподіватися на мораторій і краще бути напоготові. Про те, що саме перевіряють, які документи слід підготувати та як шукати підприємство в графіках перевірок ми розповідали тут.
Джерело: kadroland