Постановою від 16.07. 2025 №892 «Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12 2022 №1487 (далі – Порядок №1487). Зокрема, уточнено, що районні (міські) ТЦК та СП виключають з військового обліку на підставі відповідних підтвердних документів осіб, які:
- померли;
- визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми;
- оголошені померлими;
- визнані непридатними до військової служби;
- досягли граничного віку перебування в запасі;
- припинили громадянство України.
Військовий облік викликає більше запитань, ніж відповідей? Звертайтесь до персонального Консультанта з ВО. Ви отримуєте не просто пораду – а постійну підтримку, перевірку документів, відповіді на будь-які питання. І все це – анонімно!
Також визначено, що головами комісій з перевірки стану військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що розташовані на території адміністративно-територіальної одиниці, призначаються, а саме:
- комісії обласного рівня – заступник голови, керівник структурного підрозділу обласної, Київської міської держадміністрації;
- комісії районного (міського) рівня – заступник голови, керівник структурного підрозділу районної держадміністрації, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, заступник міського голови.
Кількість таких комісій визначається з урахуванням необхідності забезпечення проведення перевірок стану військового обліку на підприємствах, установах та організаціях, які підлягають перевірці відповідно до вимог цього Порядку.
До складу комісій, крім представників, визначених у пункті 84 Порядку №1487, включатимуться також представники:
- міжрегіональних територіальних органів Держпраці (в межах повноважень);
- територіальних органів ДПС.
Джерело: КМУ