Про бронювання через Дію. Чиї ТК оцифровують першочергово. Яка тривалість випробування. Відпустки демобілізованих працівників.🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 24.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Рік до пенсії? Проходьте!


Фахівці ПФУ наголошують, що насамперед подаються відомості про тих осіб, які найближчим часом набувають права на призначення пенсійних виплат. Крім того, для цих же осіб першочергово проводиться корегування (внесення змін) у раніше оцифровані дані про трудову діяльність. Які ще документи ПФУ радить оцифровувати найперше, розповідаємо тут.


Цифровізація бронювання в Дії


Кабмін готує електронне бронювання від мобілізації через Дію. Згідно з пропозиціями, керівник підприємства (або уповноважена ним особа) має пройти ідентифікацію в Дії та подати перелік співробітників для бронювання у довільній формі, а також інформацію про компанію. Як проходитиме процедура бронювання, розповідаємо тут.


Відпустка працівника після військової служби


Працівники, звільнені з військової служби, мають стати до роботи на наступний день після того, як їм поставлять позначку про звільнення з військової служби та візьмуть на військовий облік. Однак такий працівник може виявити бажання скористатися своїм правом на відпочинок. На які відпустки має право такий працівник – далі в публікації.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Стаття та відео тут


🔥 Гарячий документ тижня


Нагадуємо, що воєнний стан наразі діє до 14 травня. Тож у травні скасовуються всі святкові та не робочі дні. Тому необхідно увідповіднити норми тривалості робочого часу в цьому місяці.


Редакція підготувала для Вас зразок наказу, який ви можете завантажити безкоштовно за посиланням.


Дотримуємось строків


У ст. 27 КЗпП зазначені граничні строки випробування під час прийняття на роботу, які не можна перевищувати. Дізнатися про ці строки ви можете за посиланням.


Нагадаємо, в період воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.


Військовий облік з нуля


Не знаєте з чого почати правильний військовий облік на підприємстві? Страхають перевірки ТЦК? Цікавить, як зміниться бронювання найближчим часом?


У нас вже готові відповіді на ці запитання. Ми знаємо, як діяти роботодавцю у зв’язку зі змінами в мобілізації, і готові поділитись своїм досвідом та практичними кейсами на безкоштовному вебінарі.


Прямувати на трансляцію


ФОП веде е-трудову, але не свою


ФОПу стосовно власної підприємницької діяльності не потрібно робити жодних записів в електронній трудовій книжці. Однак, якщо він має працівників, то робить записи в їхніх електронних трудових книжках. Як завантажити скан-копії паперових документів, дізнавайтеся тут.


Корисно для кадровика


  1. Працівниця у відпустці по догляду за дитиною планує звільнитись: чи виплачувати компенсацію за «дитячу» відпустку.
  2. Відпустки без збереження заробітної плати: до 90 днів і без обмеження строку.
  3. Відсутня заборона для дистанційної роботи за кордоном.Новини підготувала


Ваша після нас не займати Редакція