Про залишок щорічної відпустки. Заповнення паперової ТК. Неоплачувана відпустка на період воєнного стану. Мобілізаційні штрафи. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 02.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Відпочину на повну


Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить понад 24 к. дн., різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану. Чи може роботодавець відмовити в наданні невикористаних за попередні роки днів щорічної відпустки? Відповідь тут.


Паперову ТК усе одно доведеться заповнювати


У Держпраці зазначили, що попри існування е-трудової, якщо працівник звертається з проханням заповнити паперову трудову книжку, то роботодавець має внести запис.


Порушення старі, а штрафи нові?


Який розмір штрафу загрожує громадянам та посадовим особам за вчинені сьогодні порушення, якщо їх виявлять після того, як розмір штрафу за такі порушення буде збільшено? Відповідь на питання – в публікації.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Стаття та відео тут


Роботодавець не може сам звільнити одиноку матір


Держпраці послалася на ст. 184 КЗпП, за якою звільнення одиноких матерів, які мають дитину з інвалідністю або дитину віком до 14 років, з ініціативи роботодавця не допускається. Кого потрібно вважати одинокою матір’ю розповідаємо тут.


До якої дати не враховувати святкові дні?


Що з оплатою, якщо працівники не працювали 1, 6 і 8 травня? Як надавати щорічну відпустку поза графіком? Коли очікувати нові штрафи за неналежне ведення військового обліку?


І це ще не всі запитання, які розберемо на безкоштовному вебінарі з Тетяною Донець та Яною Ярошенко.


Ви отримаєте експертні поради та ексклюзивні зразки.


Прямувати на трансляцію


Неоплачувана відпустка на період воєнного стану: чи можна відмовити


Роботодавець може відмовити працівнику в наданні неоплачуваної відпустки за угодою сторін, включно з відпусткою через воєнний стан (ч. 3 ст. 12 Закону № 2136). Але така відмова – це право, а не обов’язок. Чи потрапляє до відпускного стажу період такої відпустки – говоримо тут.


Корисно для кадровика


  1. Про вихідний 6 травня та його оплату.
  2. Директор встановлює собі режим неповного робочого часу: чи потрібна згода учасників загальних зборів
  3. ВПО можуть знятися з обліку офлайн і онлайн.


Новини підготувала


Ваша отримує єгипетську засмагу на городі Редакція