Автобіографія на роботу: як правильно написати

В статті розповідаємо, що таке автобіографія, як її написати та наводимо зразок автобіографії


Автобіографія ― це інформаційно-аналітичний документ, у якому особа, що його складає, подає опис свого життя та трудової діяльності.


Усі факти життєдіяльності особи в автобіографії мають бути описані у хронологічному порядку від першої особи в однині у минулому та теперішньому часі. Це допоможе скласти чітке уявлення про життєвий шлях, рівень кваліфікації, трудові досягнення, громадську діяльність, сімейний стан автора.


Автобіографія має містити:


 1. назву виду документа (АВТОБІОГРАФІЯ);
 2. прізвище, ім’я та по батькові автора;
 3. дату і місце народження особи;
 4. відомості про батьків (ПІБ, дата народження (якщо померли ― дата смерті), де і ким працюють (якщо не працюють ― останнє місце роботи або факт перебування на пенсії, інвалідності тощо);
 5. відомості про освіту (спеціальність та кваліфікація за дипломом);
 6. відомості про трудову діяльність (із зазначенням дат і місця працевлаштування, посад; причин переходів на інші посади та/чи інші роботи; причин перерв у трудовій діяльності);
 7. відомості про нагородження і заохочення;
 8. відомості про перебування під слідством чи засудження;
 9. відомості про сімейний стан і склад родини;
 10. інші відомості за потреби (зокрема, персональні дані);
 11. дату складення документа;
 12. особистий підпис автора.


Зразок автобіографіїЗавантажуте зрозок автобіографії за посиланням.


Автобіографію переважним чином оформлюють рукописним способом на стандартному аркуші паперу формату А 4. Утім, кадрова служба юридичної особи може надавати громадянам, що влаштовуються на роботу, трафаретний бланк автобіографії для внесення відповідних автобіографічних даних.


Шаблон автобіографіїЗавантажуйте шаблон автобіографії за посиланням.


Якщо біографічні дані (прізвище, ім’я, по батькові) особи (переважним чином це стосується дівочих прізвищ жінок) не співпадають з біографічними даними, зазначеними у копіях документів (атестатів, дипломів, свідоцтв тощо), які надаються разом з автобіографією під час працевлаштування, то в автобіографії поряд з останніми біографічними даними у дужках слід зазначити попередні.


Джерело: kadroland