Про збільшення штрафів за неведення військового обліку. Змінено Порядок бронювання. Рахуємо місячну відстрочку. Новий Класифікатор професій. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 10.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Збільшили штрафи за порушення військового обліку


9 травня ВРУ проголосувала за прийняття в цілому законопроєкту №10379. Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, усі зміни, які обіцяв Комітет внести щодо пом'якшення, зробили. Багато негативних норм прибрали. Про розміри штрафів дізнавайтеся за посиланням.


Внесено зміни до Порядку бронювання


Уряд вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану щодо покладення на Міноборони повноважень, які раніше були покладені на Генеральний штаб ЗСУ. Деталі змін тут.


Гарантії для (де)мобілізованих, у разі явки до ТЦК/ВЛК & ВО без штрафів


Як оформити перебування працівника в ТЦК, на ВЛК? Які гарантії в демобілізованих і мобілізованих? Чи контролює роботодавець уточнення даних, зниження призовного віку?


У Людмили Смердової вже готові відповіді на ці запитання. А ще отримаєте бонус – ТОП-10 порад із ведення військового обліку на підприємстві.


Зареєструватися на вебінар


Автобіографія на роботу: як правильно написати


В статті розповідаємо, що таке автобіографія, як її написати, та наводимо зразок автобіографії.


Читати статтю


Рада підтримала законопроєкт про новий Класифікатор професій


9 травня Рада підтримала законопроєкт №9630, який пропонує створити Єдиний реєстр кваліфікацій (Класифікатор професій) завдяки об'єднанню Національного класифікатора професій, Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Реєстру кваліфікацій.


Новий розмір штрафу за військовий облік - 59500 грн! Закон прийнято!


Верховна Рада прийняла у другому читанні Закон на базі Законопроекту №10379. Законопроект передбачає збільшені штрафи за порушення правил військового обліку, за порушення Закону про оборону та Закону про мобілізацію.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Стаття та відео тут


Економічне бронювання: розглядають 2 моделі


Наразі обговорюються дві моделі економічного бронювання військовозобовʼязаних: перша передбачає встановлення податку із зарплати в розмірі 35 тис. грн, а друга пропонує встановлення квот для підприємств на працевлаштування військовозобовʼязаних. Деталі цих моделей, за посиланням.


Корисно для кадровика


  1. Президент підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації до 12 серпня.
  2. Як правильно рахувати автоматичне продовження на 1 місяць відстрочки у зв'язку з бронюванням.
  3. Наслідки прийняття на роботу військовозобов’язаного без відмітки про взяття на облік у військовому квитку.
  4. Рада доопрацює законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення.
  5. Склад комісії з розслідування нещасного випадку: кого треба включати.
  6. Оформлення лікарняного для догляду за дорослим родичем.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша відкрила банку на штрафи Редакція