Як оформити копію наказу про звільнення працівника

Фахівці Держпраці зазначають, що копія документа повинна відповідати оригіналу, тобто повністю відтворювати інформацію оригіналу і всі його зовнішні ознаки або їх частину. Копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку

7950

Як має бути оформлена копія наказу про звільнення працівника?

У Держпраці зазначають, що копія документа – це документ, що містить точне знакове відтворення змісту чи документної інформації іншого документа і в окремих випадках – деяких його зовнішніх ознак. Порядок виготовлення, засвідчення та видавання копій документів визначається інструкцією з діловодства установи.


Копія документа повинна відповідати оригіналу, тобто повністю відтворювати інформацію оригіналу і всі його зовнішні ознаки або їх частину.

Скарбниця кадрових документів у Вас завжди під рукою. Завантажте необхідний зразок або шаблон в розділі Документи!

Копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку відповідно до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Мін’юсту від 18.06.2015 №1000/5.


Напис про засвідчення копії складається:


  1. зі слів «Згідно з оригіналом»;
  2. назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію;
  3. її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища;
  4. дати засвідчення копії.


Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки «Для копій».


Джерело: Держпраці


Від редакції: нагадаємо, звільняючи працівника, роботодавець має виконати у день звільнення наступні обов’язки:


  1. Видати наказ про звільнення та ознайомити з ним працівника під підпис.
  2. Видати працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення та письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні.
  3. Оформити та видати трудову книжку (якщо вона зберігається у роботодавця) або внести в трудову книжку запис про звільнення на вимогу працівника (якщо трудова книжка зберігається у працівника).
  4. Здійснити остаточний розрахунок з працівником.


Стаття на тему:


Копія наказу про звільнення: як скласти і завірити

7950

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі30

Добрий день!
На підприємстві відсутні перетки труктурних підрозділів та "для копій". Копії документів завіряються основною печаткою підприємства. Чи наявне порушення в такі ситуації? Якщо так, то яке і які наслідки?

Відповісти

Якщо немає печатки, то прописуєте в Інструкції з діловодства вашого підприємства, що на копіях наказів про звільнення печатка не проставляється. Докладніше про Інструкцію з діловодства на підприємстві тут https://kadroland.com/events/1570/3828

Відповісти

Добрий день. Чи правильно я зрозуміла. Копія відрізняється від оригіналу тільки словом "Копія" у правому верхньому кутку і написом про засвідчення копії? На копії так само повинні бути підпис з ознайомленням, підпис про отримання копії наказу, підпис керівника, відбиток печатки.

Відповісти

Це новина від Держпраці. Більше аналітичного матеріалу в нашій статті https://kadroland.com/news/1747-kopiya-nakazu-pro-zvilnennya-yak-sklasti-i-zaviriti

Відповісти
Показати всі (2)

Дякую, пані Олю.
Зрозумів.

Відповісти

Дякую.
Тобто, це стосується навіть тих з ким призупинили дію Трудового Договору на період Воєнного Стану?
Це важливо, оскільки у нас таких вдосталь і не всі є в Київі.

Відповісти

Припинення трудових відносин, це не розірвання трудових відносин. Тому роботодавець має право надсилати повідомлення , листи. Роботодавець хоче впевнетись, що ви не змінили основне місце роботи

Відповісти

Доброго дня!
Вибачайте, але мені сказали в Інституті, що потрібно опиратися не на 2003р., а на 2021р.
12. У Законі України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 49-51, ст. 376 із наступними змінами):

1) частину другу статті 16 доповнити пунктом 3-1 такого змісту:

"3-1) повідомляти страхувальника, в якого особа працює за основним місцем роботи, про визначення особою такого місця роботи як основного згідно з поданою нею заявою (до її відкликання)";
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1217-20
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2021, № 19, ст.171)
=
тобто, від 2021 р. Закон в НАНУ не виконувався?

Відповісти

Якщо це дійсно ваше основне місце роботи, то надайте роботодавцю таку заяву. Можу тільки здогадуватись, що це пов’язано із правилами нарахування ЄСВ. Можливо вони хочуть з’ясувати чи ви десь не працевлаштувались в період призупинення трудових відносин – і там десь працюєте як за основним місцем. Тому повторюсь, якщо – це основне місце – надайте таку заяву. Якщо захочете змінити це місце на неосновне, то можете відкликати таку заяву.

Відповісти

Дякую, навзаєм.
🌹🌼🌷🤝🙏🥂

Відповісти

Дякую, пані Олю!
На скільки я зрозумів, то якщо я не змінював місце роботи, хоча і дію Трудовго договору призупинено, то мені ніяких заяв писати не потрібно, як і тим, хто не змінював місце роботи.
Так?

Відповісти

Так, Ви все вірно зрозуміли! Гарного вечора!

Відповісти

Дякую.
я переглянув ваше посилання але, на жаль не знайшов там відповіді на моє запитання, оскільки жоден пункт не підпадає щодо "що пенсіонери у 10-денний термін " .
Більше того, лист стосується не тільки пенсіонерів.

Відповісти

https://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/pravovij-zakhist/23600-vyznachennia-osnovnoho-mistsia-roboty-pratsivnyka-ta-ioho-zmina.html. Під час призупинення трудових відносин за попереднім місцем роботи, яке було для працівника основним, він має право працевлаштуватись у іншого роботодавця та визначити таке нове робоче місце основним. Згода роботодавця не потрібна. Працівнику достатньо повідомити роботодавця про укладення трудового договору та визначення нового місця роботи основним.

Відповісти
Показати всі (1)

Доброго Дня!
Не зовсім в тему, але.
Що означає цей лист для пенсіонерів, з якими призупинили Наказом трудовий Договір до закінчення Воєнного стану?
Керівникам установ, організацій, підприємств НАН України.
З метою дотримання вимог пункту 3' частини другої Статті16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яким встановлено, що застрахована особа зобов'язана повідомляти страхувальника, в якого особа працює за основним місцем робот, про визначення особою такого місця робот як основного згідно з поданою нею заявою (до її відкликання), повідомляю про необхідність оформлення працівниками Вашої установи Заяв.

Відповісти

Добрий день! Радимо ознайомитись із повідомлення ПФУ https://www.pfu.gov.ua/zk/715122-pro-yaki-zminy-pensioner-maye-povidomlyaty-pensijnyj-fond/

Відповісти

Працював головою ОСББ. Переобрали (звільнили). Але новообраний голова категорично відмовляється надати копію наказу, навіть не надав ознайомитись (більш за все, він відсутній), а також відмовляється розраховувати фінансово (за невикористану відпустку). До когтя міг би звернутися для вирішення цього питання?

Відповісти

Радимо звернутися до органу Держпраці. За потреби ви також можете звернутися до суду про порушення ваших трудових прав. Тут радимо вам ознайомитися зі ст. 233 КЗпП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08).

Відповісти

а в правому верхньому куті слово "копія" не пишемо?

Відповісти

Добрий день! Так, у правому верхньому кутку має бути штамп (чи напис словами) «Копія». І це буде вказувати, що з оригіналу виготовлена копія документу.

Відповісти
Показати всі (1)

"Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки «Для копій». " А якщо мікропідприємство не має структурних підрозділів і має лише одну печатку - основну, то що виходить, такою печаткою не можна завірити копію?!

Відповісти

Добрий день! Копії документів можна засвідчуватися відбитком печатки підприємства. Але пропишіть в Інструкції з діловодства якою печаткою будете засвідчувати копії наказів

Відповісти

Здається Держпраця допустила помилку?
Копія наказУ (родовий відмінок).
Чи не так?

Відповісти

Добрий день! Дякуємо за коментар, вже все виправили.

Відповісти

Перепрошую. Держпраці помилилось ?!
Копія наказУ (родовий відмінок). Чи не так?

Відповісти

Добрий день! Дякуємо за коментар, вже все виправили.

Відповісти