Про перевірки Держпраці. Копії наказів про звільнення. Новації у ВО та бронюванні. Аудит е-трудових книжок. ПВТР. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 14.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Е-трудова: третє коло пекла


Фахівці ПФУ наводять інструкцію з проведення застрахованими особами аудиту оцифрованої трудової книжки. Знайомимо вас із подробицями перевірки та внесенням зміни до е-трудової книжки, за посиланням.


Встигаєте за змінами ВО?


Кабмін ухвалив зміни до постанов, що регулюють військовий облік та призов громадян на військову службу під час мобілізації. Про головні зміни читайте тут.


Копія наказу про звільнення: як скласти і завірити


Копії наказів кадровій службі доводиться робити у зв’язку із різними обставинами. Але найчастіше про копії йдеться в разі звільнення працівників, адже обов’язок роботодавця видати працівнику, що звільняється, копію наказу про звільнення прямо передбачений нормами КЗпП. У статті ми детально розглянемо, як правильно скласти та завірити таку копію, а також що загрожує роботодавцю, який не видав працівнику копію наказу про звільнення.


Читати статтю


Оформлення особливих працівників


У Держпраці нагадали, що на роботодавця покладається обов'язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці. Докладно про це говоримо тут.


До кого прийде та що перевірить Держпраці


З нашої статті ви дізнаєтеся, які питання контролює Держпраці під час воєнного стану і, зокрема, про: «примусове» відправлення в неоплачувані відпустки; незаконне обмеження оплачуваних відпусток; обмеження або відмову виплати компенсації за невикористану відпустку; безпідставне призупинення дії трудового договору та інше.


Стаття та відео тут


Ранковий кадровик рекомендує


11 липня на Великому Бухгалтерському Семінарі наші колеги розберуть найважливіші теми літа 2024:


  1. Військовий облік: перевірки без штрафів.
  2. Зміни в об’єднаному звіті за 2 квартал.
  3. Новації бронювання від кабміну.
  4. Як фопу оминути фінмон і перевірки.


Семінар пройде в безпечному місці, а кожен гість гарантовано отримає подарунок. І головне: до кожного квитка Ви отримаєте доступ до курсу «Сертифікований спеціаліст з військового обліку на підприємстві» 😉


Залишити заявку


Як процедура бронювання змінилася для бізнесу


Прийнята Урядом Постанова №650 наразі передбачає можливість бронювати своїх співробітників як в електронному вигляді через портал Дія, так і традиційним методом шляхом подачі відповідних переліків військовозобов’язаних. Як усе працює, розповідаємо тут.


Експерт завжди поруч


Експерт улюбленого кадровиками сервісу відповів на таке запитання: «У зв'язку зі змінами у бронюванні згідно з постановою №650, підприємства, які мають статус критичності, можуть бронювати дефіцитні військово-облікової спеціальності (ВОС)». Відповідь тут.


Корисно для кадровика


  1. У разі звільнення під час беззарплатної відпустки наказ про припинення відпустки не видають.
  2. ПВТР-2024: алгоритм затвердження та оновлення.
  3. Голова профспілки може працювати на «громадських засадах».
  4. Спрощений режим трудових відносин під час воєнного стану.
  5. 98 неоформлених водіїв = штраф 7840000 грн.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша вже замовляє літню сукню на семінар Редакція