Новий формат військово-облікових документів: електронні версії та обов'язкові штрих-коди

Новий зразок документів генерується в електронному вигляді і має однакову юридичну силу з паперовою формою. Військово-облікові документи, оформлені до 18.05.2024, залишаються дійсними

З 16 травня 2024 року набрали чинності оновлені правила ведення військового обліку в Україні, які спрощують процес обліку та забезпечують точність і своєчасність оновлення даних.


Громадяни, які отримують нові військово-облікові документи, повинні мати окремий номер запису в реєстрі Оберіг, а штрих-коди стають обов'язковими тільки при видачі нових документів через ТЦК.

Новий зразок документів генерується в електронному вигляді і має однакову юридичну силу з паперовою формою. Військово-облікові документи, оформлені до 18.05.2024, залишаються дійсними

У разі оновлення персональних даних через ТЦК, ЦНАП або Резерв+ (без видачі нового військово-облікового документа) - штрих-коди не є обов'язковими.


Для ВПО та громадян з тимчасово окупованих територій передбачені спеціальні умови обліку. За втрату документа або порушення правил обліку передбачені штрафи.


Як повідомив Тарас Мельничук, 18 червня внесено зміни до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, в частині військово-облікового документа в електронній формі, якими передбачено:


  1. відображення у такому документі унікального електронного ідентифікатора у вигляді двовимірного штрих-коду (QR-код військово-облікового документа);
  2. встановлення строку його дії, а також умов за яких він вважається недійсним;
  3. перелік відомостей, з яких складається QR-код військово-облікового документа;
  4. умови, за яких такий документ може бути роздрукований;
  5. визначення, якими засобами генерується для друку такий документ.


З текстом постанови Кабміну від 18 червня 2024 №721 «Про внесення змін до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів» можна ознайомитись тут.


Джерело: Міноборони