У реєстрі «Оберіг» відображатимуться дані про несплачені штрафи та відкриті виконавчі провадження – закон діє

26 червня Президент України підписав Закон України №3783-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку» (законопроєкт №11143), який розширив перелік відомостей про військовозобов’язаних  у реєстрі «Оберіг». Цей закон набирає чинності 28 червня

ТЦК як орган адміністрування та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» зможе побачити у цьому Реєстрі дані про відкрите стосовно ухилянта виконавче провадження та відомості про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства. Відповідні зміни передбачає підписаний Президентом 26 червня Закон №3783-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку» (законопроєкт №11143).


Зауважте, цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Його опублікували 27 червня у «Голосі України». Отже, Закон №3783 почне діяти з 28 червня.


Нагадаємо, що відповідно до постанови Кабміну №559 військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів в електронній формі є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Реєстрі «Оберіг», а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.


Підписаним законом розширено перелік відомостей, які будуть вноситися до Реєстру «Оберіг». А саме, туди потраплять:


  1. відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення),


а також


  1. відомості про примусове виконання рішення щодо особи-боржника (реквізити та відомості виконавчого документа).
Тобто, дані про несплачений ухилянтом штраф та, відповідно, блокування його рахунків, також будуть відображатися в Реєстрі «Оберіг»

Також народні депутати дещо відкорегували норми стосовно відомостей, які потрапляють в «Оберіг». Так, відомості стосовно батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників, а також дітей (ПІБ, дата народження), відомості про сімейний стан особи та відомості про членів її сім’ї (ПІБ, дата народження) мають вноситися виключно за згодою призовника, військовозобов’язаного, резервіста (до змін– просто за згодою).


Уточнено, що до Реєстру вносяться не просто реквізити паспортів, а реквізити документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії).


Також тепер до Реєстру будуть вносити не просто відомості про освіту та спеціальність, а реквізити документа про освіту (серія, номер, дата видачі, заклад освіти, що видав, рівень освіти, професія, галузь знань, спеціальність).


Джерело: SUD.UA