Про новації в бронюванні. Штраф за неоновлення даних. Гарантії для одиноких матерів. Стаж після беззарплатної відпустки. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 04.07.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


3 дні на догляд за хворим родичем


У ПФУ зазначали, що лікарняний для догляду за хворим повнолітнім членом сім’ї надають з першого дня непрацездатності, але не більше як на 3 календарні дні. Чи можна продовжити такий лікарняний? Відповідь тут.


Давайте вже після відпустки...


У Держпраці запитали про можливість переведення працівника на іншу посаду під час перебування у відпустці. Фахівці відповіли, що краще зробити це з першого дня після виходу з відпустки. Знайомимо вас з аргументами Держпраці.


У щорічну відпустку після неоплачуваної


Зміни у відпускному законодавстві, внесені наприкінці 2023 року, торкнулися питань неоплачуваних відпусток. Але не тільки підстав для їх надання. Законодавці кардинально відкоригували правила щодо врахування деяких відпусток без збереження зарплати до відпускного стажу. І це важливо під час відпускного сезону.


Які відпустки без збереження зарплати (не) дають права на дні щорічної основної відпустки? Як обчислити кількість днів щорічної відпустки після відпустки без збереження зарплати?


Читати статтю


Заброньованих побільшає?


Міністру оборони делеговано право ухвалювати рішення щодо збільшення обсягів бронювання на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи з питань організації призову військовозобов’язаних. Докладно про це говоримо тут.


Неоновлення даних — штраф до 25500 грн


До 17 липня особи, які стоять на військовому обліку, повинні уточнити свої дані. Такі вимоги містять Прикінцеві та перехідні положення Закону №3633. Розбираємо, до яких наслідків може призвести їх неоновлення.


Стаття та відео тут


ВОД, бронювання & Гарантії для демобілізованих


4 липня о 10:00 запрошуємо вас долучитися до безплатного вебінару, із якого ви дізнаєтеся:


  1. Як діяти відповідальному за ВО, коли відомості у паперовому та електронному ВОД відрізняються?
  2. Чи забронюють працівника, якщо відомості про трудову діяльність до ПФУ не подали вчасно? 
  3. Хто може забронювати працівників за Порядком №45?


Перейти до трансляції


Зміни до типової інструкції з діловодства


Уряд постановою від 28 червня 2024 № 750 скоригував п. 46 Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади. Деталі за посиланням.


Корисно для кадровика


  1. Звіт з праці 1-ПВ (квартальна): заповнюємо та подаємо.
  2. Призупинено трудовий договір — чи є право на додаткову відпустку на дітей в одинокої матері.
  3. Гетманцев критикує заморожування розміру мінзарплати до 2028 року.
  4. Одиноку матір не можна звільнити без її згоди.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша тримає свої дані в таємниці Редакція