👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Так, можна внести запис до трудової книжки працівника.
Нагадаємо, що з 10.06.2021 роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 Кодексу законів про працю України).
Отже, чинне законодавство встановлює обов’язкову умову внесення запису до трудової книжки, що зберігається у працівника, – вимога такого працівника. При цьому така вимога може бути усною або письмовою (у формі відповідної заяви).
Відеокурси, курси-професії, відео з підсумками тижня – і це все в одному місці! Завітайте до розділу Відео, щоб першими подивитися свіженький відеоконтент!
Зауважте, що строків подання вимоги чи внесення записів у загальному випадку КЗпП не встановлено. А отже, працівник може у будь-який момент звернутися з вимогою (усною чи письмовою) про внесення запису до трудової книжки і роботодавець не має права йому відмовити.
Обережним роботодавцям в такому випадку радимо отримати від працівника заяву з проханням внести запис про прийняття на роботу. Подана заява буде підтвердженням дати, коли саме працівник звернувся з проханням про внесення запису.
Також не забувайте:
- на вимогу працівника, який вперше приймається на роботу (уточнюємо – після 10.06.2021), трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу (ч. 2 ст. 48 КЗпП);
- щодо трудових книжок, які зберігалися на підприємстві станом на 10.06.2021 і донині, діють правила, визначені Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58. Так, усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення – у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).
Джерело: kadroland
Статті та консультації на тему:
Алгоритм внесення запису в паперову трудову книжку: допомога кадровикам
Трудові книжки: бліцвідповіді про оцифрування, заповнення та видачу
Вносимо запис до трудової книжки, якщо немає запису про звільнення з попереднього місця роботи