Зараз українське суспільство ще не готове до примусової мобілізації жінок, водночас є сенс відновити строкову службу, до якої залучатимуть жінок.
Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі!
Про це заявила радниця з гендерних питань ЗСУ Оксана Григор'єва під час конференції hromadske «Війна жіночого роду». Зазначила:
Я, припустімо, за те, щоб відновити строкову службу. Нехай ці дівчата будуть проходити це навчання навіть і закордоном. Тут НАТО нам допоможе. Але їх треба готувати
Зі слів Григор'євої українське суспільство ще не готове до примусової мобілізації жінок й не сприйме цього. Вважає, що буде дуже багато протестів. Додала:
У нас дуже багато різних жіночих рухів – політичних, правозахисних тощо, – але в нас немає жодного руху за мобілізацію жінок
Також під час конференції hromadske «Війна жіночого роду» радниця з гендерних питань ЗСУ зазначила, що вважає помилкою держави те, що з початком війни росії проти України у 2014 році влада не порушувала тему долучення жінок до стройової (*стройова частина займається документообігом) служби в армії.
Ми втратили те, що не „пушили“ тему, щоб жінки долучалися до стройової служби в армії. Якби ми тоді почали цю тему „пушити“, то, можливо, вона б не була такою болісною сьогодні
Зі слів Григор'євої, у 2024 році можна було використати норвезький приклад, за яким жінки й молоді дівчата йдуть добровільно навчатися на строкову службу, і далі можуть більше долучатися до армії та поєднувати з нею своє життя.
Ми цього не зробили, і це, звісно, наша провина. Ми не популяризували тему залучення всіх жінок. Жінки як пішли у 2014 році добровільно, так і зараз вони йдуть добровільно. Але честь і хвала цим жінкам, тому що вони вмотивовані, тому що вони прийшли самі
Джерело: hromadske