Бронювання працівників: як правильно подавати відомості до ПФУ

Пенсійний фонд нагадує роботодавцям про важливість своєчасного та правильного подання кадрових змін через вебпортал. Особлива увага ‒ точності особистих даних і збереженню номера місця роботи у звітності, щоб уникнути некоректного оновлення даних у Реєстрі застрахованих осіб

У Пенсійному фонді нагадали, що згідно з постановою КМУ від 22.11.2024 №1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, не пізніше ніж протягом наступного дня після:


  1. прийняття працівника на роботу;
  2. переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу;
  3. звільнення;
  4. поновлення на роботі;
  5. тимчасового припинення / відновлення дії трудового договору


подають Пенсійному фонду відповідні відомості через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Для подання відомостей через кабінет страхувальника вебпорталу використовується пункт меню «Комунікації з ПФУ» – «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Повідомлення про зміни в трудових відносинах (Подати відомості по особі)»

Важливо! При формуванні звітності відповідальній особі страхувальника необхідно особливу увагу зосередити на заповненні персональної інформації працівника:


  1. РНОКПП (за наявності);
  2. паспорта (у разі відмови від використання РНОКПП);
  3. прізвища, ім’я та по батькові.


Ці поля повинні бути заповнені відповідно до даних документів особи.


Це дозволить уникнути невідповідної зміни інформації Реєстру застрахованих осіб щодо працівника.

Потрібна відповідь «на вчора»? Сервіс «ОК» – це оперативна консультація від профі. Поставте питання – і отримайте фахову відповідь протягом 24 годин!

Також у ПФУ звертають увагу на те, що при заповненні звіту необхідно вказати порядковий номер місця трудових відносин ‒ унікальний номер підприємства (установи), однаковий для всіх записів паперового документа про трудові відносини по одному підприємству (установі), незалежно від зміни назви організації, що відбувалися в період перебування застрахованої особи у трудових відносинах з цим підприємством (установою).


Тобто цей параметр є порядковим номером місця роботи особи відповідно до документів про облік трудового стажу, наприклад, трудової книжки, і при подальшому поданні такої звітності страхувальником у конкретного працівника не змінюється.


Джерело: ПФУ

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇