Підприємству скасували мобілізаційне завдання – чи потрібен наказ на розбронювання

Яка процедура розбронювання працівників після скасування підприємству мобзавдання? Чи видається наказ?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Підприємству у зв`язку зі скасуванням мобілізаційного завдання не потрібно видавати наказ про анулювання відстрочок від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час, наданих військовозобов`язаним працівникам за Порядком бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями відповідно до переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 №45 (далі – Порядок №45). Все тому, що Порядок № 45 не містить такої вимоги.

Бажаєте бути в курсі всіх змін з кадрового та військового обліку, тоді завітайте на наші Безкоштовні вебінари! Провідні експерти kadroland в прямому ефірі розкриють всі хвилюючі та актуальні запитання!

Нагадаємо, що за Порядком № 45 відстрочка від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час підлягає анулюванню у разі:


  1. закінчення строку дії відстрочки;
  2. завершення виконання або скасування мобілізаційного завдання підприємству;
  3. позбавлення підприємства статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період органом, який прийняв рішення про визначення такого підприємства критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
  4. завершення підприємством робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
  5. ліквідація підприємства;
  6. звільнення військовозобов`язаного з посади, за якою була надана відстрочка;
  7. переведення або призначення на іншу посаду в межах одного підприємства, яка відсутня у Переліку посад і професій військовозобов`язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджених розпорядженням КМУ від 18.03.2015 № 493-р.


За нормами Порядку № 45 у разі анулювання посвідчення про відстрочку від призову на військову на період мобілізації та на воєнний час (далі – посвідчення) у зв’язку зі скасуванням мобілізаційного завдання підприємству відповідальна особа за ведення військового обліку на підприємстві вилучає у військовозобов’язаного працівника посвідчення та в п’ятиденний строк подає його до ТЦК та СП, де розташоване підприємство, із супровідним листом. В листі зазначають причину та дату анулювання посвідчення, а також найменування ТЦК та СП, де перебуває на спеціальному військовому обліку військовозобов’язаний. А до ТЦК та СП, де перебуває на спеціальному військовому обліку військовозобов’язаний, надсилає повідомлення про припинення дії посвідчення із зазначенням причини та дати анулювання.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Супровідний лист до ТЦК про анулювання бронювання працівника у зв'язку зі звільненням (Постанова 1332)

Супровідний лист до ТЦК щодо розбронювання (рішення Мінекономіки)

Супровідний лист до ТЦК щодо розбронювання


Статті на тему:


ТОП-5 відповідей щодо ведення Списків військового обліку

Працівнику дозволили виїзд за кордон у відпустку, а він не повернувся – алгоритм дій роботодавця

Постанови №№ 45 та 76 – сьогодні (не)останній день відстрочки: ТОП-15 важливих питань про анулювання та бронювання

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇