Чи має право роботодавець змушувати працювати під час повітряної тривоги: що говорить закон

Роботодавець не може вимагати від працівника виконання роботи, що становить явну небезпеку для життя, а також в умовах, що не відповідають законодавству з безпеки праці. Хоча прямої відповідальності за роботу під час повітряної тривоги законом не встановлено, керівники зобов’язані забезпечити цивільний захист працівників


Керівники підприємств, установ, організацій, суб’єкти господарювання бізнесу зобов’язані забезпечувати цивільний захист своїх працівників під час оповіщення повітряної тривоги.


Згідно зі статтею 153 Кодексу законів про працю – «Створення безпечних та нешкідливих умов праці» – роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, що становить явну небезпеку для життя працівника, а також в умовах, що не відповідають законодавству з безпеки праці.

Перебуваєте у постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників повсякчас доповнюється, а головне, що інформація, розміщена тут, відповідає всім нормам чинного законодавства!

При цьому, прямої відповідальності за роботу підприємства під час повітряної тривоги чинне законодавство України наразі не передбачає.


Якщо, перебуваючи на робочому місці, почули сирену, мусите виконати заходи, передбачені на такий випадок внутрішнім документом підприємства, – інструкцією, або планом реагування.


Джерело: Держпраці

Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇