👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Розпорядчий документ «заднім числом» реєструвати не можна.
Відповідно до п. 5 глави 4 розділу IIІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мінюсту 18.06.2015 № 1000/5 під час реєстрації документа надається умовне цифрове (літерно-цифрове) позначення – реєстраційний індекс.
Елементами реєстраційного індексу є порядковий номер документа у межах групи документів, що реєструються.
Документи реєструються у день підписання.
Отже, у день підписання документа повинен бути присвоєний порядковий номер. Жодних інших варіантів законодавство не передбачає.
Аналогічні за змістом норми можна побачити й у ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів».
Якщо з певних причин підписаний наказ не зареєстрували вчасно, його необхідно перевидати, перевізувати, перепідписати та зареєструвати у день підписання, використавши порядковий номер у межах групи документів.
Варто визнати, що роботодавці час від часу реєструють документи «заднім числом», але слід розуміти ризики. Вказані документи можуть виявити під час перевірки, вони можуть стати доказами у кримінальних чи інших справах. І якщо від Держпраці можна отримати лише припис і штраф, то виявлення таких документів в процесі розгляду кримінальної справи можуть мати гірші наслідки.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Стаття на тему:
Інструкція з діловодства – на що звернути увагу під час розробки