Як не помилитися у звітності 2026: нові строки виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю

З 2026 року роботодавці подають інформацію про виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю щоквартально разом із податковими розрахунками. Кого зараховують до нормативу та коли виникає обов’язок сплати цільового внеску – далі

28


Відтепер роботодавці подають щоквартальну звітність про виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю разом із податковими розрахунками.


Звітність подається в електронному вигляді до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації платника.


У звіті зазначається:


  1. середньооблікова кількість штатних працівників за квартал;
  2. кількість працівників з інвалідністю, які відповідають умовам для зарахування;
  3. факт виконання або невиконання нормативу (1 місце або 4 % від штату).

Увага! Працівник з інвалідністю зараховується до нормативу лише якщо він працює за основним місцем роботи, отримує зарплату не нижчу за мінімальну, а робочий час відповідає нормальній або адаптованій тривалості

Також, замість штрафів за невиконання нормативу з 2026 року діє обов’язковий цільовий внесок. Його сплачують ті роботодавці, які не забезпечили необхідну кількість робочих місць для осіб з інвалідністю.



Як діяти, щоб уникнути помилок:


  1. подавайте звітність щоквартально, а не раз на рік;
  2. перевіряйте правильність даних про працівників з інвалідністю;
  3. не включайте тих, хто не відповідає умовам;
  4. дотримуйтесь строків подання разом із податковою декларацією.


Джерело: Держпраці


Від редакції: Зауважимо, що форма звітності та порядок заповнення та подання такого звіту на сьогодні ще не затверджені!


Схожі публікації:


Нові правила квоти 4% з 2026 року: кого не зарахують до нормативу і хто не має виконувати

Роботодавцям готують нові правила: що зміниться для працівників з інвалідністю

Чи враховувати у норматив працівника з інвалідністю у неоплачуваній відпустці

Норматив для осіб з інвалідністю: кого роботодавець зможе «рахувати за двох»

Неповна зайнятість, але ЄСВ з повного окладу: чи враховується працівник з інвалідністю в норматив


✨ Новинка! Представляємо новий сервіс – перший кадровий АІ-Консультант. Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

28

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

1

22

26

14

2

12739

168

1

84

87

1

15005

253

1

204

92

64

1

421

6

4462

1

102

3

689

2

494

5

14467

1

141