Всеукраїнська асоціація ОТГ отримала відповідь Міністерства освіти і науки України на свій запит, викладену у листі від 04.08.2026 № 6/585-26 щодо врегулювання питань фахової діяльності вчителів англійської мови з 1 вересня 2026 в закладах дошкільної освіти.
Як йдеться у відповіді, Міністерство освіти і науки України звернулося до Міністерства економіки та довкілля України з проханням внести зміни до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 №327. Зокрема, щодо доповнення переліку професій професійною назвою «вчитель закладу дошкільної освіти».
Зміни наберуть чинності з 1 вересня 2026 року
Також у роз’ясненні Міністерства освіти і науки України йдеться про облік робочого часу вчителів англійської мови у сфері дошкільної освіти та особливості їх роботи у різновікових групах.
Так, відповідно до Типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти, затверджених наказом МОН від 12.06.2025 №844, передбачено введення посади вчителя англійської мови з розрахунку 0,25 штатної одиниці на кожну групу дітей старшого дошкільного віку.
Робочий час педагогічного працівника включає не лише час безпосереднього здійснення освітнього процесу з вихованцями, а й час на методичну, організаційну та іншу педагогічну діяльність, передбачену трудовим договором.
Тривалість робочого часу на одну тарифну ставку для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників, зокрема вчителя, становить 30 годин на тиждень. Водночас норма педагогічного навантаження вчителя англійської мови закладу дошкільної освіти становить 18 годин на тиждень.
Таким чином, педагогічне навантаження вчителя англійської мови з розрахунку на одну групу старшого дошкільного віку становить 4,5 години на тиждень, тобто 0,25 ставки.
Таке навантаження має бути розподілене за різними формами організації вивчення англійської мови для дітей дошкільного віку.























