За працівниками – добровольцями тероборони зберігаються гарантії за місцем роботи

На час виконання працівниками обов’язків з територіальної оборони у робочий час їм гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку

Чи зберігається середній заробіток за добровольцем добровільного формування територіальної громади?

У Держпраці відповіли, що так, на час виконання обов’язків у добровільному формуванні територіальної громади у робочий час.


Відповідно до ч. 1 ст. 119 КЗпП на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження:


  1. місця роботи (посади);
  2. середнього заробітку.


У Держпраці додали, в разі виконання добровольцем обов’язків у добровільному формуванні територіальної громади в робочий час роботодавець повинен зберігати за ним:


  1. місце роботи та посаду;
  2. середній заробіток.


Джерело: Держпраці