Про розміри «трудових» штрафів. Текст Закону про мобілізацію. Як увільняти донора. Підтвердження стажу без ТК.🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 17.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Стаж можна підтвердити без трудової книжки та без звернення до суду


Підтвердити страховий стаж без звернення до суду можна за допомогою письмових доказів трудової діяльності або свідків. Якими документами можна підтвердити стаж, і коли показання свідків мають значення, розповідаємо тут.


Як увільняти донора і надавати день відпочинку


Які гарантії для працівника-донора, якщо відбулося лише медичне обстеження, а донорства крові не було? За яких умов та як надається інший день відпочинку? Як діяти роботодавцю, якщо день донації припадає на вихідний день? Про це все — у статті.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Що хвилює кадровика сьогодні? 


Алгоритм бронювання працівників та повторного бронювання. Наслідки та відповідальність за неподання Звіту про заброньованих. Першочергові дії відповідального за ведення військового обліку у зв’язку із зниженням призовного віку з 27 до 25 років. Зміни у відпустці при народженні дитини. Чи набігають дні для соцвідпустки за період перебування у відпустці до 3 років, призупинення дії трудового договору. 


Відповіді та цінні лайфхаки для роботи без штрафів отримаєте на безкоштовному вебінарі. Лектори: Тетяна Донець, Тетяна Гуль та Вікторія Поліщук 


Прямувати на трансляцію


Розміри штрафів за неоформлених працівників


Держпраці нагадали в інфографіці про розміри фінансової та адміністративної відповідальності для роботодавця за використання незадекларованої праці. Ми, в свою чергу, розповіли, за яких обставин можна уникнути фінансових санкцій за посиланням.


🔥 Гарячий документ тижня


На підставі постанови КМУ від 08.09.2023 №957 та для обґрунтованого обчислення середньої зарплати для виплати компенсації за невикористані відпустки роботодавцям потрібно внести зміни до Положення про відпустки. Завантажуйте зразок наказу безкоштовно.


Отримати зразок наказу


Закон про мобілізацію підписаний Президентом


11 квітня 2024 року Верховна Рада прийняла Закон про мобілізацію на базі законопроєкту №10449. 16 квітня Президент України підписав Закон №3633-IX. Цей закон набере чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування. Основні новації Закону за посиланням.


Закон про мобілізацію: обов’язки чоловіків, ризик затримання поліцією


Текст Закону №3633, що вносить зміни до Закону про мобілізацію, вже підписав Президент. Закон набере чинності через місяць після опублікування.


Стаття та відео тут


Це точно вартує вашої уваги


Ще тільки квітень, а найкраща відпускна енциклопедія із 75 сторінок вже готова!


Ми плідно попрацювали і все ж таки змогли створити золоту колекцію кадровика «Усе про щорічні відпустки — 2024: оформлення, розрахунки днів, кейси та зразки».


Досліджуємо все: документальне оформлення, розрахунок відпускного стажу, визначення тривалості відпусток в нестандартні роки. Як перенести чи продовжити відпустку? Коли можна відкликати працівника з відпустки? Які нюанси надання відпустки сумісникам?


👉 І все це задоволення коштуватиме вам лише 89 грн!


А ще! А ще у подарунок ви отримаєте місячний доступ до пакета «Вебінари», щоб дивитися цілу відеотеку сучасних кадрових матеріалів. Не дякуйте, а скоріше забирайте!


Отримати колекцію 🧧


Трудові пільги для працівників з інвалідністю 


Українське законодавство встановлює ряд пільг та гарантій для працівників з інвалідністю, пов'язаних з укладанням та розірванням трудового договору. Радимо ознайомитися з цими пільгами за посиланням.


Корисно для кадровика


  1. Оформлення та оплата роботи у вихідний день.
  2. 7 кроків для подачі заяви на призначення/перерахунок страхової виплати.
  3. За працівниками – добровольцями тероборони зберігаються гарантії за місцем роботи.


Новини підготувала


Ваша нам завжди 18, все інше стаж Редакція