Про поділ щорічної відпустки. У кого зі здобувачів освіти відстрочка. Уточнення облікових даних в ТЦК. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 22.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Колеги, Тетяна Шолкова, редакторка Кадрової платформи № 1, підготувала щотижневий випуск новин.


Сьогодні обговоримо ключові зміни в законодавстві за тиждень з 15 по 19 квітня. Поїхали!


Хто втрачає право відстрочку при навчанні 


З 18 травня набирає чинності Закон № 3633. У центрі уваги – здобувачі освіти.


Отже, після останніх змін право на відстрочку від мобілізації виникає у студентів, які здобувають освіту за вищим рівнем, ніж попередній. Тобто після диплома бакалавра здобув диплом магістра, після диплома магістра – навчається в аспірантурі (ступінь доктора філософії або доктора мистецтв), після аспірантури – навчається в докторантурі (доктор наук). Деталі тут.


У кого обов’язок уточнити дані за 60 днів


Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом № 3633 уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані. Чи має роботодавець вживати які небудь дії з метою виконання цієї вимоги – далі в публікації.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Стаття та відео тут


Військовий квиток – завжди із собою!


З 18 травня діє новий обов’язок для громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, а саме під час мобілізації мати при собі військово-обліковий документ. Кому пред’являти його за вимогою розповідаємо за посиланням.


Алгоритм звільнення нетверезого працівника 


Держпраці роз’яснює, що роботодавець має право звільнити працівника, який під час виконання своїх трудових обов’язків перебуває в стані алкогольного сп’яніння (п. 7 ст. 40 КЗпП). Розповідаємо, як це зробити на практиці.


Редакція радує подарунком


Сьогодні ми даруємо вам Помічник кадровика «Військовий облік, робочий час і відпустки: важливі документи для травня 2024 року».


🎁 Отримати подарунок


Як завантажити скан-копії е-трудової на порталі ПФУ


Пенсійний фонд України наводить покроковий алгоритм, як завантажити скан-копій паперової трудової книжки на порталі ПФУ.


Як ділити щорічну відпустку на частини


Законодавством передбачений поділ щорічної відпустки на частини, але водночас є певні умови.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Оплата виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника 


Якщо посадовою інструкцією працівника безпосередньо передбачено виконання обов'язків іншого працівника на період його відсутності, то такі додаткові обов'язки належать до трудової функції працівника, і він виконує їх без видання окремого наказу та без проведення доплати. Як оплачувати в інших випадках, дізнаєтесь за посиланням.


♑ А що кажуть зірки?


Зірки знову обіцяють дощі та прохолоду, тож є привід провести вечір за книгою або улюбленим кіно. Але не забувайте, що кінець місяця означає не лише наближення дня зарплати, але й місячні звіти 😊


Ви – сценарист


Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.


І як професіонал, ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Усе дуже просто — виберіть тему вебінару, яка цікавить вас найбільше. Своїм голосом ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними.


Дякуємо заздалегідь 😉


Пройти опитування


Корисно для кадровика


  1. Роботодавець, який допустив неправильний або неточний запис у трудовій книжці, його виправляє.
  2. Новоприйнятим неповнолітнім працівникам відпустки надають до відпрацювання 6 місяців.
  3. Період декретної відпустки включається у відпускний стаж.
  4. До стажу для додаткової відпустки за шкідливі умови не зараховують період простою.
  5. Місце зберігання заяв.
  6. Страховий стаж визначає розмір лікарняних.


Новини підготувала


Ваша задумалась про аспірантуру Редакція