Держпраці пояснює, чи має роботодавець право залучати працівника до роботи під час простою

Вимагати від працівника виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором під час простою, в тому числі на умовах дистанційної або надомної роботи за посадою, за якою власне й оголошено простій – неправомірно

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці пояснює, чи має право роботодавець примушувати працювати працівника, якому оголошено простій.


Зазначається, що відповідно до ч. 1 ст. 34 КЗпП, простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Під час оголошення простою дія трудового договору з працівниками продовжується, проте вони не виконують свої посадові обов’язки

Вимагати від працівника виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором під час простою, в тому числі на умовах дистанційної або надомної роботи за посадою, за якою власне й оголошено простій – неправомірно.

У разі, якщо працівник продовжує виконувати свої трудові обов’язки, в тому числі і за межами адміністративної будівлі (не на робочому місці), – це є роботою (дистанційною або надомною)

І така робота підлягає оплаті відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці, а не з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).


Джерело: SUD.UA